زمان انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۵ -

تغییرات در شبکه پنج کلید خورد/ گروه های قدیمی بازگشتند

با تغییرات ساختاری شبکه پنج از شبکه اقتصاد به شبکه تهران، گروه های قدیمی به شبکه بازگشتند و گروه های جدیدی نیز تاسیس شدند.

به گزارش سرای نور؛ در احکامی جداگانه از سوی مجید زین العابدین مدیر شبکه پنج سیما، محمد باقر تورنگ به عنوان سرپرست گروه کودک و خانواده، سعید سلطانی مدیر گروه معارف اسلامی و  جواد اسناوندی مدیر تولید و فنی شبکه پنج سیما منصوب شدند.

با این انتصاب ها برنامه های خانواده، کودک و معارف که پیش از این به صورت کمکی یا «مُعین برنامه» اداره می‌شدند به عنوان یک گروه برنامه ساز فعالیت می کنند.

گروه کودک و خانواده

محمد باقر تورنگ با حفظ سمت قائم مقامی شبکه به عنوان سرپرست گروه کودک و خانواده منصوب شده است.

در این حکم آمده است برنامه های خانواده محور و برنامه های کودک و نوجوان همواره از مزیت های نسبی شبکه پنج سیما در موضوعات برنامه سازی بوده است، به همین دلیل لازم است ضمن تقویت برنامه های موجود، زمینه خلق ایده های جدید در این گروه فراهم شود.

مدیر شبکه پنج در حکم مدیر گروه خانواده و کودک شبکه با اشاره به سند «سیاست های کلی خانواده» ابلاغی از سوی رهبر معظم انقلاب، این سند ارزشمند را که جایگاه بنیادی خانواده در بالندگی و اعتلای مادی و معنوی کشور را تبیین کرده، مهمترین دستور کار و چشم انداز پیش روی برنامه سازان شبکه دانسته است.

گروه معارف اسلامی

در حکم سلطانی مدیر جدید گروه معارف اسلامی نیز با اشاره به ضرورت باز مهندسی برنامه های معارفی و بهره مندی از ظرفیت نهادهای فرهنگی، مشاهد شریف و بقاع متبرکه بویژه در حوزه استان تهران، کاشت مفاهیم معارفی در بافت درونی برنامه ها مورد تاکید واقع شده است.

انتصاب مدیر تولید و فنی شبکه

در حکم جواد اسناوندی مدیر جدید تولید و فنی شبکه پنج سیما نیز به‌روزرسانی تجهیزات صدا و سیما و پیاده سازی بسته های نوین فنی و ارتقای مهارت حرفه ای نیروی متخصص شبکه به عنوان ماموریت این حوزه تاکید شده است.

با تغییرات ساختاری شبکه پنج و تغییر دوباره آن به شبکه تهران، گروه «خانواده و کودک» و گروه «معارف» در این شبکه آغاز به کار کردند. گروه های «اجتماعی» و «تهران و شهروندی» نیز گروه های جدید این شبکه هستند که به زودی کار رسمی خود را آغاز خواهند کرد. این گروه ها جایگزین گروه های «جامعه و اقتصاد» و «کسب و کار» خواهند شد. برنامه های اقتصادی شبکه پنج نیز به قوت خود باقی خواهند ماند و همه آنها در یک گروه بنام «گروه اقتصاد» تجمیع خواهند شد.

منبع:مهر

کلیدواژه ها:
زمان انتشار: ۱۵ دی, ۱۳۹۵

مطالب مرتبط


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو