زمان انتشار: ۷ بهمن ۱۳۹۵ -

امضای تفاهم‌نامه همکاری بانکی ایران و ترکیه

تفاهم‌نامه گسترش همکاری بانکی ایران و ترکیه در راستای حصول تجارت ۳۰ میلیارد دلاری میان ایران و ترکیه تا پایان سال میلادی جاری به امضا رسید.

به گزارش سرای نور؛  به نقل از بانک مرکزی، اولین نشست کمیته مشترک بانکی جمهوری اسلامی ایران و ترکیه روز  گذشته، ۶ بهمن‌ماه ۱۳۹۵۵ با حضور حسین یعقوبی مدیرکل بین‌الملل بانک مرکزی و ممت تاشکین، قائم مقام معاونت اجرایی بانک مرکزی ترکیه برگزار شد.

در این نشست روسای هیئت‌های مذاکره کننده درباره رفع مسایل بین بانکی ایران و ترکیه، تجارت با ارز محلی، اتصال سوئیچ کارت‌های بانکی دو کشور و برگزاری مستمر کمیته مشترک بانکی در بازه‌ سه ماهه مذاکره به بحث وگفت‌وگو پرداختند که در نهایت منجر به امضای سند تفاهم‌نامه همکاری بانکی میان دو طرف شد.

تفاهم‌نامه گسترش همکاری بانکی ایران و ترکیه در راستای تسهیل شرایط دستیابی به هدف مورد توافق روسای جمهوری دو کشور مبنی بر حصول تجارت ۳۰ میلیارد دلاری میان ایران و ترکیه تا پایان سال میلادی جاری به امضا رسید و به موجب آن نشست آتی این کمیته با حضور نمایندگان بانک‌های تجاری و سازمان‌های اقتصادی دو کشور، در اسفند ماه امسال به میزبانی کشور ترکیه برگزار می شود.

منبع:مهر

زمان انتشار: ۷ بهمن, ۱۳۹۵

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو