زمان انتشار: ۸ بهمن ۱۳۹۵ -

همزمان با ورود «رکس تیلرسون» به وزارت خارجه آمریکا؛

چهار مدیر ارشد وزارت خارجه آمریکا از مقام خود استعفا دادند

چهارتن از مدیران ارشد وزارت امور خارجه آمریکا ترجیح دادند که به جای انجام وظیفه در دوران ریاست جمهوری «دونالد ترامپ»، از مقام خود استعفا دهند.

به گزارش سرای نور؛ به نقل از روزنامه انگلیسی ایندپندنت، چهارتن از مدیران ارشد وزارت امور خارجه آمریکا ترجیح دادند که به جای انجام وظیفه در دوران ریاست جمهوری «دونالد ترامپ»، از مقام خود استعفا دهند.

همزمان با حضور یافتن «رکس تیلرسون» وزیر مورد تأیید مجلس سنا برای ریاست بر وزارت امور خارجه، چهار تن از مدیران ارشد این وزارتخانه اعلام کردند که از مقام خود استعفاء می دهند.

این مقامات عبارتند از «پاتریک کندی» معاون وزیر خارجه در امور مدیریتی، «جویس آن بار» دستیار وزیر خارجه در امور اجرایی، «مایکل باند» دستیار وزیر خارجه در امور کنسولی و سفیر «گنتری اسمیت» مدیر اداره مأموریتهای خارجی. گفتنی است که تمامی این مقامات در دوران رؤسای جمهور دموکرات و جمهوریخواه آمریکا انجام وظیفه کرده اند.

شایان ذکر است که این مقامات وزارت امور خارجه آمریکا به شمار رو به رشد کارکنان دولتی پیوستند که از زمان ورود «دونالد ترامپ» به کاخ سفید در هفته گذشته، از سمتهای خود کناره گیری کرده اند.

به رغمِ عدم اشاره صریح به هرگونه ارتباط احتمالی میان موج استعفای کارمندان دولتی آمریکا و ورود ترامپ به کاخ سفید؛‌ بسیاری از دیپلماتها با توجه به مواضع نامتعارف رئیس جمهور جدید آمریکا نسبت به بسیاری از موضوعات سیاست خارجی، از فعالیت تحت لوای دولت جدید ابراز نگرانی کرده اند.

منبع:مهر

زمان انتشار: ۸ بهمن, ۱۳۹۵

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو