زمان انتشار: ۸ بهمن ۱۳۹۵ -

امسال برنامه جدی برای حذف یارانه نقدی افراد نداریم

قائم مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه تا پایان امسال برنامه ای برای حذف یارانه نقدی خانوارها وجود ندارد، گفت: برای سال آینده نیز منتظر مصوبات مجلس و تکالیف قانونی هستیم.

به گزارش سرای نور؛ ابوالحسن فیروزآبادی در حاشیه همایش «رشد اشتغالزا، چالش ها و راهکارها» در جمع خبرنگاران با اشاره به آخرین وضعیت حذف یارانه نقدی خانوارها گفت: فعلا در مرحله شناسایی گروه های پردرآمد جامعه هستیم؛ بحث های زیادی در این زمینه در حال انجام است تا افراد توانمند و آسیب پذیر قابل تفکیک باشند.

وی با اشاره به پیچیدگی شناسایی خانوارها برای دریافت یارانه نقدی یا خروج از شمول دریافت این یارانه گفت: شناسایی اقشار پردرآمد در حال حاضر هدفگذاری شده است و با توجه به تنفسی که مجلس به دولت داده، در سال جاری برنامه جدی برای حذف برخی خانوارها از شمول دریافت یارانه نقدی نداریم.

قائم مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: در صورت حذف افراد و خانوارها از گردونه دریافت یارانه نقدی، با توجه به تکلیف قانونی پیش از حذف یارانه این خانوارها از طریق پیامک به آنها اطلاع رسانی می شود.

وی با اشاره به فرصت اعتراض خانوارها برای ثبت اعتراض در صورت حذف یارانه، درباره برنامه این وزارتخانه در سال آینده گفت: در این زمینه باید منتظر مصوبات مجلس و تکالیف قانونی باشیم.

فیروزآبادی در مورد برنامه های این وزارتخانه در حوزه اشتغال نیز گفت: در این زمینه ۱.۵ میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی در نظر گرفته شده است که کسب و کارهای خانگی و اشتغال واحدهای کوچک در اولویت قرار دارند.

منبع:مهر

زمان انتشار: ۸ بهمن, ۱۳۹۵

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو