زمان انتشار: ۱ اسفند ۱۳۹۵ -

بررسی تحریم های جدید به دلیل آزمایش دفاع موشکی ایران

سناتور «لیندسی گراهام» اعلام کرد که تحریم های جدیدی علیه ایران به دلیل آزمایش دفاع موشکی این کشور تحت بررسی قرار دارد.

به گزارش سرای نور؛  به نقل از رویترز، «لیندسی گراهام» سناتور جمهوریخواه آمریکا امروز و در جریان کنفرانس امنیتی مونیخ از بررسی تحریم هائی علیه ایران به دلیل آزمایش دفاع موشکی این کشور خبر داد.

این سناتور جمهوریخواه با تکرار مواضع خصمانه و نخ نمای جنگ طلبان کشورش علیه ایران در این خصوص گفت: فکر می کنم وقت آن رسیده است تا کنگره آمریکا، ایران را به صورت مستقیم به خاطر آن چه برخلاف برنامه هسته ای این کشور به انجام رسانده است، پاسخگو بداند.

«لیندسی گراهام» عضو کمیته نیروهای مسلح سنا در ادامه بدون اشاره به جنایت های آمریکا در اقسانقاط جهان از عراق و افغانستان تا لیبی و سرزمین های اشغالی ادعا کرد: ایران بازیگر بدی در منطقه است!

وی در اظهاراتی که در ادبیات سیاسی از آن به عنوان فرار رو به جلو یاد می شود، چنین مدعی شد: اگر می خواهد تا با شما (ایران) به گونه ای متفاوت رفتار کنیم، موشک سازی تان را متوقف کنید؛ موشک هایتان را در حالی که بر آن مرگ بر اسرائیل نوشته شده است، آزمایش نکنید!

لازم به ذکر است، تلاش های محور غرب به منظور اعمال فشارهای جدید بر ایران به بهانه آزمایش موشکی بالستیک در حالی با فضاسازی رسانه ای آن ها مواجه شده است که محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران در واکنش به اتهامات واهی برخی کشورهای معاند ایران در این خصوص اعلام کرده بود: موشک های آزمایش شده ایران برای حمل کلاهک هسته ای طراحی نشده و لذا ناقض قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت نیست.

گفتنی است چند هفته گذشته رسانه های خارجی اعلام کردند که ایران یک موشک بالستیک میان بُرد را در نزدیکی شهر سمنان واقع در ۲۲۵ کیلومتری تهران، مورد آزمایش قرار داده است.

مطابق با قطعنامه شماره ۲۲۳۱ شورای امنیت که در سال ۲۰۱۵ به تصویب رسید، تحریم های سازمان ملل علیه ایران در راستای عمل به توافق هسته ای (برجام) لغو شد، حال آنکه آمریکا با طرح ادعاهایی نظیر نقض حقوق بشر و آزمایش های موشکی، در صدد کارشکنی هستند.

منبع:مهر

کلیدواژه ها:
زمان انتشار: ۱ اسفند, ۱۳۹۵

مطالب مرتبط


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو