زمان انتشار: ۴ اسفند ۱۳۹۵ -

میزان مصرف برق مازندران در زمستان ۸۰۰ مگاوات است

مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران، میزان مصرف برق استان را درحال حاضر ۸۰۰ مگاوات اعلام کرد و گفت: این میزان در تابستان و در ساعات خاصی از روز به هزار و ۸۰۰ مگاوات رسیده بود.

به گزارش سرای نور؛ قاسم شهابی صبح سه شنبه در نشست با مدیران صنعت نفت مرکز استان ، وفاق و همدلی را زمینه ساز خدمات شایسته به مردم دانست از صرفه جویی به عنوان پاکترین نوع تولید انرژی یاد کرد.

وی  روند مصرف انرژی برق در استان را مورد بررسی قرار داد و یاد آور شد: معمولاً از فروردین میزان مصرف  مشترکان افرایش می یابد و در تیر و مرداد به اوج خود می رسد و تولید برق با هزینه های بسیار سنگین و پایداری شبکه آنهم برای یک تا ۴ ساعت کار آسانی نیست.

مدیر عامل شرکت توزیع برق مازندران هزینه تولید هر مگاوات ساعت انرژی برق را غیر از هزینه جاری حدود ۲۰ میلیارد ریال  معادل دو میلیارد تومان اعلام کرد و از مشترکان خواست تا در ساعت پیک مصرف همکاری صمیمانه ای با خدمتگزاران خود در صنعت برق داشته باشند .

شهابی ساعات اوج مصرف برق در استان را دو مرحله دانست و ادامه داد:یک مرحله ازاوج بار از ساعت ۱۲ تا ساعت ۱۶ و مرحله دوم از ساعت ۲۰ تا ۲۳  است که همکاری و همراهی مشترکان جهت گذر از این ساعات ضروری است.

وی خاطرنشان کرد: اگر همه مشترکان حداقل پنج درصد صرفه جویی در تابستان را سرلوحه کار خود قرار دهند، قطعا”تابستان با کمترین خاموشی را پشت سر خواهیم گذاشت.

مدیر عامل شرکت توزیع برق مازندران ضمن تقدیر و تشکر از مدیریت شرکت پخش فرآورده های نفتی استان،از روسای ناحیه نفت شهرستانهای استان مازندران به لحاظ همکاری صمیمانه در مدیریت مصارف برق CNG  ها با اهدای لوح قدردانی کرد.

حسینعلی طالبی مدیر پخش فرآورده های تفتی مازندران گفت: وظیفه ملی ما حکم می کند در زمستان و تابستان به یاری سازمانهای خدمات رسان برویم تا مشترکان استان بتوانند با اطمینان و آرامش خیال ، زمستان و تابستان را پشت سر بگذارند.

وی با بیان اینکه عدم فشار مناسب گاز در بسیاری از مناطق ، وظیفه ، سوخت رسانی را دوچندان کرد، افزود: کار سوخت رسانی با مشکلات عدیده ای مواجه است ولی با عزم جدی  همکاران ، کوچکترین وقفه ای در امر سوخت رسانی بوجود نیامده است.

وی تصریح کرد: نزدیک به ۵۰۰ میلیون لیتر فرآورده های نفتی ناحیه ساری به سایر مناطقی که بیش از ۱۰۰ کیلومتر با ما فاصله داشتند فرستاده شد تا مشکلات هموطنان بر طرف شود.

منبع:مهر

کلیدواژه ها:
زمان انتشار: ۴ اسفند, ۱۳۹۵

مطالب مرتبط


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو