زمان انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۵ -

ایندیپندنت:

وضعیت «دونالد ترامپ» در کاخ سفید ناگوار است

یک روزنامه انگلیسی با اشاره به تغییر مواضع «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا در مورد مسائل مختلف نوشت: وضعیت وی در کاخ سفید ناگوار است.

به گزارش سرای نور؛ به نقل از روزنامه انگلیسی «ایندیپندنت» اوضاع در کاخ سفید بد و ناگوار است و این مسئله ممکن است سرآغازی بر پایان ترامپ باشد.

این روزنامه انگلیسی می نویسد: رئیس جمهور آمریکا چندین مرتبه درباره بسیاری از مسائل تغییر موضع داده است که بارزترین آنها درباره مسئله «خدمات بیمه درمانی یا اوباما کر» و بیرون راندن  مهاجران و نظایر آن است.

به نوشته این روزنامه، از مهمترین مسائلی که ترامپ در دوران مبارزه انتخاباتی خود بر آن تمرکز داشت و رای دهندگان گفته او را دراین باره باور کردند؛ اشتیاق زیاد ترامپ به پاکسازی دستگاه سیاسی آمریکا از فساد بود.

روزنامه ایندیپندنت سپس این پرسش را طرح کرد که چگونه رای دهندگان باور می کنند که حقیقتا یک میلیاردر که در بخش ساختمان سازی فعالیت و قراردادهای میلیاردی امضا می کند، می تواند کاخ سفید را از لوث فساد پاکسازی نماید.

این روزنامه ادامه می دهد: رئیس جمهور آمریکا بعد از گذشت سه ماه از تصدی پست ریاست جمهوری به جای اینکه فساد را از بین ببرد، صرفا به عرض اندام در برابر دوربین ها بسنده کرده است.

ایندیپندنت هشدار داد: اگر رئیس جمهور آمریکا به وعده خود در پاکسازی فوری اقدام نکند و هرج و مرج را که خود بنیان نهاده است، سر و سامان ندهد، اکثریت قریب به اتفاق ما مشاهده خواهیم کرد که او چمدانهایش را خواهد بست و قبل از اینکه انتخابات سال ۲۰۲۰ فرا برسد، از کاخ سفید خارج خواهد شد.

این روزنامه با اشاره به مواجه بودن ترامپ با بیش از ۴۰ پرونده قضایی علیه خود در دادگاههای آمریکا و اجرا نشدن دستورات اداری وی با صدور احکام قضایی از دادگاهها نوشت: دستیاران ترامپ نیز مثل مگس سرنگون می شوند و چندی پیش، بینندگان مشاهده کردند که یک دستیار ترامپ در حال قسم خوردن جلوی دوربین رسانه ها دروغ گفت. افزون بر این، حزب خود ترامپ از بزرگترین دشمنان او تلقی می شود.

این روزنامه از بدتر شدن اوضاع ترامپ با گذر زمان سخن گفت و به او توصیه کرد که اگر می خواهد به ریاست جمهوری خود تا پایان دوره قانونی ادامه دهد، لازم است که مشتاقانه بدنبال بسیج کردن پایگاه مردم طرفدار خودش باشد و رفتار با دقت نظر بسیار زیادی همراه باشد.

روزنامه ایندیپندنت به ترامپ هشدار داد که جمهوری خواهان ممکن است که تا مدتی برخی دروغ پردازیها را تحمل کنند اما در مرحله بعدی، صبر و بردباری آنها به طور کامل تمام خواهد شد و در آن موقع، هر چیزی می تواند اتفاق بیفتد

منبع:مهر

زمان انتشار: ۱۳ اسفند, ۱۳۹۵

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو