زمان انتشار: ۱۴ اسفند ۱۳۹۵ -

برابری پرداخت دستمزد زنان و مردان ۱۷۰ سال زمان می برد

موسسه آکسفام در تازه ترین گزارش خود اعلام کرد، نابرابری حقوق پرداختی زنان و مردان از سال ۲۰۰۸ میلادی تا کنون بهبود پیدا نکرده است و الگوی فعلی اقتصاد جهانی به سمت نابرابری بیشتر حرکت می کند.

به گزارش سرای نور؛ به نقل از پایگاه خبری «راشاتودی»، موسسه تحقیقاتی آکسفام که در زمینه فقر جهانی مطالعه می کند در تازه ترین گزارش خود اعلام کرد بر طرف شدن تبعیض حقوق پرداختی میان زنان و مردان ۱۷۰۰ سال زمان می برد تا برابری اقتصادی میان زنان و مردان در سطح جهانی حاکم شود.

در این گزارش به این نکته اشاره شده که میانگین تبعیض پرداختی میان زنان و مردان ۲۳ درصد است و پرداختی ۷۰۰ میلیون زن در جهان کمتر از مردان است.

موسسه آکسفام در مجمع اقتصاد جهانی اعلام کرد که مسئله تفاوت درآمد زنان و مردان از سال ۲۰۰۸ میلادی تا کنون بهبود پیدا نکرده است.

همچنین موسسه آکسفام اعلام کرد، مدل اقتصادی حاضر در جهان بر روی ثروت بعنوان یک اصل تمرکز کرده که این موضوع موجب نابرابری بیش از حد اقتصادی در دنیا شده؛ ضمن اینکه زنان و دختران را فقیرترین افراد کرده است.

این در حالی است که به طور کلی سالانه در سرتاسر جهان زنان ۱۰ تریلیون دلار نسبت به مردان کمتر حقوق دریافت می کنند که این رقم بیش از رشد اقتصادی هند، ژاپن و برزیل است.

منبع:مهر

زمان انتشار: ۱۴ اسفند, ۱۳۹۵

مطالب مرتبط


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو