زمان انتشار: ۲۰ اسفند ۱۳۹۵ -

ایران برخلاف رژیم سعودی از تلاش های میانجیگرانه استقبال می کند

سفارت ایران در پکن در بیانیه ای درباره آمادگی چین برای میانجیگری بین تهران و ریاض، اعلام کرد: جمهوری اسلامی برخلاف رژیم سعودی از تلاش های میانجیگری استقبال می کند.

به گزارش سرای نور؛  سفارت جمهوری اسلامی ایران در پکن در پی اظهارات وزیر خارجه چین مبنی بر آمادگی پکن برای میانجیگری بین تهران و ریاض طی بیانیه ای مطبوعاتی اعلام کرد: ضمن ارج گذاری به حسن نیت دولت جمهوری خلق چین در خصوص میانجیگری بین جمهوری اسلامی ایران و عربستان سعودی اعلام می دارد که اختلاف بین دو کشور همسایه ایران و عربستان اصولا اختلاف نظر در دیدگاه ها، عملکرد و سیاست های اعلامی و اعمالی است.

عربستان سعودی با اتخاذ و اجرای سیاست های فرقه گرایانه، دامن زدن به اختلافات قومی و مذهبی و نیز حمایت مادی و معنوی از گروه های تروریستی و تکفیری، منطقه و جهان را بی ثبات و ناامن ساخته است. دخالت آشکار این کشور در امور داخلی همسایگان و ایفای نقش بی ثبات کننده در منطقه و قریب به دو سال تجاوز بی رحمانه به مردم بی دفاع یمن از عربستان عنصری بی ثبات ساز و ناسازگار با همه هنجارهای پذیرفته شده جهانی ساخته است.

سفارت ایران در پکن در ادامه می افزاید: جمهوری اسلامی ایران با درک شرایط خطیر منطقه و ضرورت نیاز همه کشورها به ثبات و امنیت، همواره در راستای کاهش تنش با همسایگان گام برداشته و هنوز از اینکه برخی کشورهای مسلمان منطقه به درک چنین ضرورتی برسند ناامید نشده است.

در این بیانیه همچنین آمده است: در جهانی بسر می بریم که ثبات و امنیت کشورها به هم تنیده و وابسته است و هیچ کشوری به تنهایی نمی تواند در مناطق بحرانی با اعمال سیاست های یکجانبه و گاه مخرب ایفای نقش کند.

در پایان بیانیه سفارت کشورمان آمده است: از این رو جمهوری اسلامی ایران برخلاف رژیم سعودی به کلیه تلاش های سازنده خوشامد گفته و در آخرین مورد از پیشنهاد امیر کویت برای برقراری گفتگو و مفاهمه در منطقه استقبال کرده است که در راستای همین سیاست از ایفای نقش سازنده جمهوری خلق چین در منطقه استقبال می کند.

 

منبع:مهر

کلیدواژه ها: ,,, ,
زمان انتشار: ۲۰ اسفند, ۱۳۹۵

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو