زمان انتشار: ۲۵ اسفند ۱۳۹۵ -

حذف دفترچه بیمه در مراکز درمانی ملکی سازمان تأمین اجتماعی

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی گفت: حذف دفترچه در مراکز درمانی تأمین اجتماعی گامی بزرگ و ارزشمند است که با پیگیری‌ها و تلاش‌های مجاهدانه طی سال‌های اخیر انجام شده و یکی ازنتایج اجرای نهضت IT

به گزارش سرای نور؛ به نقل از روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، دکتر سیدتقی نوربخش در مراسم جشن حذف دفترچه در مراکز درمانی ملکی سازمان تأمین اجتماعی که امروز با حضور نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی، روسای کمیسیون‌های اجتماعی و بهداشت و درمان مجلس، جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، عضو هیئت مدیره سازمان تأمین اجتماعی و نمایندگان تشکل‌های کارگری و بازنشستگی در بیمارستان تأمین اجتماعی شهید دکتر معیری برگزار شد، افزود: نهضت IT برای جبران ضعف‌ها و عقب ماندگی‌هایی که در استفاده از فن آوری اطلاعات در این سازمان بوجود آمده بود، اجرا شده است.

وی ادامه داد: سازمان تأمین اجتماعی همواره از سازمان‌های پیشتاز کشور در بهره‌گیری از فن آوری‌ها نوین بوده است اما در مقطع زمانی منتهی به استقرار دولت تدبیر و امید با وجود تحولات فراوان و جهش‌های خیره کننده‌ای که در فن آوری اطلاعات روی داده بود؛ سازمان تأمین اجتماعی از تحولات این حوزه مغفول مانده و با شرایط نا مناسبی در خدمت رسانی سازمان مواجه بودیم.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی رفع کاستی‌ها و جبران عقب ماندگی‌ها را نیازمند تلاش مجاهدانه در این سازمان عنوان کرد و گفت: این موضوع در سالهای اخیر با جدیت تمام دنبال شده است و امروز شاهد به ثمر رسیدن بخشی از تلاش‌های صورت گرفته در بهره‌برداری از فن آوری اطلاعات هستیم.

دکتر نوربخش افزود: برای حذف دفترچه زیرساخت‌هایی در حوزه فن آوری اطلاعات ایجاد شده است که می‌تواند در نظام ارجاع نیز مورد استفاده قرار گیرد و همچنین این امکان نیز فراهم است که برنامه حذف دفترچه در کوتاه‌ترین زمان ممکن به مراکز درمانی طرف قرارداد سازمان تأمین اجتماعی در کل کشور تسری یابد.

وی در ادامه اضافه کرد: تأمین اجتماعی بیشترین رکورد اطلاعاتی را در کشور دارد و ۵۰ میلیارد رکورد دیتا دارد.

پزشکیان: حذف دفترچه بیمه اقدام بزرگ تأمین اجتماعی است

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی در این مراسم گفت: حذف دفترچه بیمه درمانی در مراکز ملکی سازمان تأمین اجتماعی به عنوان اقدامی بزرگ و ارزشمند از سوی این سازمان و قابل تقدیر است.

دکتر مسعود پزشکیان به نبود داده و اطلاعات در کشور به عنوان یکی از مشکلات اشاره کرد و افزود: اگر داده‌ها در همه سطوح جمع شود همه کارها به خوبی انجام خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: با داشتن داده‌ها و اطلاعات متمرکز، هر تخلفی را می‌توان شناسایی کرد و هر کسی که خدمت نگرفته یا گرفته قابل شناسایی است.

وی تصریح کرد: این سیستم باید نگاهش به گیرنده خدمت باشد و زمان دسترسی به خدمت مشخص باشد.

نماینده مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: اگر داده‌ها تکمیل شود دیگر جلوی رشوه و زیرمیزی گرفته می‌شود و بخشی از مشکلات مردم نیز حل خواهد شد؛ چرا که داده و اطلاعات، مسایل را شفاف می‌کند.

تشکر رئیس کمیسیون بهداشت مجلس از سازمان تأمین اجتماعی

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی نیزگفت: جمهوری اسلامی ایران در یکی از رشته‌هایی که پیشرفت کرده رشته پزشکی است و قبلاً وابسته به کشورهای دیگر بوده است و به همت اساتید برجسته، آنقدرطبیب تربیت شد که اکنون بی‌نیاز از پزشکان بیگانه هستیم.

دکترعلی نوبخت ادامه داد: ما اکنون از نظرنیروی انسانی توانمند هستیم و کار امروز سازمان تأمین اجتماعی با حذف دفترچه‌ها کار بسیار بزرگی است و حتی اگر یکی از بیماران با خطای پزشکی مواجه نشود خیلی ارزشمند است.

نوبخت افزود: این طرح مزایای ارزشمندی دارد که باید از زحمات مسئولان سازمان تأمین اجتماعی برای این موضوع تقدیر کرد.

تأمین اجتماعی همیشه در ارائه خدمات پیشتاز بوده است

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی نیزگفت: حذف دفترچه‌ها کارخوبی است که از سوی تأمین اجتماعی انجام شده است.

سلمان خدادادی افزود: چقدر خوب است داده‌ها به هم پیوند بخورد و خوشحالیم که این کار در قسمت درمان تأمین اجتماعی انجام شد و باید بخش درمان وزارت بهداشت به این داده‌ها متصل شود و همه برای ارایه خدمات یک کارت داشته باشیم.

وی گفت: امیدواریم همچنان ادامه داشته باشد و درطول سال‌های اول تا دوم برنامه ششم این داده‌ها را متمرکز کرد.

وی یادآورشد: تأمین اجتماعی همیشه در ارائه خدمات پیشتاز بوده است و باید همه این خدمات را گسترش داد تا مردم از خدمات مطلوب بهره‌مند شوند.

منبع:مهر

زمان انتشار: ۲۵ اسفند, ۱۳۹۵

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو