زمان انتشار: ۲۷ اسفند ۱۳۹۵ -

تروریست های تکفیری با برند سعودی به جهان صادر می شوند

دبیر شورای عالی امنیت ملی با بیان اینکه انسانهای سرخورده و تحقیر شده مخاطب اصلی ایدئولوژی وهابیت هستند، گفت: تروریست های تکفیری با برند سعودی به جهان صادر می شوند.

به گزارش سرای نور؛ علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی  گفت: دولت آمریکا و حکام آل سعود نه تنها اقدامی در مسیر مقابله با تروریسم انجام نمی دهند بلکه با اتخاذ رویکردی حمایتی، زمینه توسعه فعالیت آنان را نیز فراهم می کنند.

شمخانی با اشاره به اقدامات و اظهارات تبلیغاتی و فاقد ارزش برخی مقامات تازه کار و بی تجربه سعودی که با فرار به جلو به دنبال شانه خالی کردن از مسئولیت حمایتهای گسترده این رژیم از تروریسم تکفیری هستند عنوان داشت: آل سلمان فعال ترین کارخانه تولید تروریست در جهان را در کشور عربستان ایجاد نموده و راهبری می کند.

وی دلارهای نفتی سعودی را پشتیبانی کننده آموزه های مبتنی بر نفرت، خشونت و جنایت عنوان کرد و افزود: انسانهای سرخورده وتحقیر شده مخاطب اصلی ایدئولوژی وهابیت هستند و درنهایت با تبدیل شدن به تروریست های تکفیری با برند سعودی به جهان صادر می شوند.

دریابان شمخانی افزود: علیرغم آگاهی و انزجار افکار عمومی جهانی نسبت به ماهیت رژیم آل سلمان و نقشی که در ایجاد و توسعه تروریسم تکفیری در جهان دارد، دولت جدید آمریکا نه تنها سیاستهای دولت سعودی را نفی نمی نماید بلکه از آن حمایت نیز می کند.

دبیر شورای عالی امنیت ملی ورود هرگونه نیروی نظامی خارجی به سوریه بدون اجازه دولت این کشور را نماد اشغالگری ومعادل حمایت از عناصر تروریست توصیف کرد و اظهار داشت: دست خالی معارضه در عرصه سیاسی و میدانی و عدم مقبولیت مردمی آنان موجب شده تا رهبران واقعی وحامیان اصلی آنان به رویکرد دخالت مستقیم و حضور در میدان نبرد روی آورند.

منبع:مهر

زمان انتشار: ۲۷ اسفند, ۱۳۹۵

مطالب مرتبط


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو