زمان انتشار: ۵ فروردین ۱۳۹۶ -

منطقه ویژه بوشهر در مسیر ورشکستگی؛

کارکنان منطقه ویژه اقتصادی بوشهر ماه‌های اخیر حقوق نگرفته‌اند

کارکنان منطقه ویژه اقتصادی بوشهر در نامه‌ای به استاندار بوشهر اعلام کردند که در چند ماه اخیر حقوق نگرفته‌اند و خواستار رفع این مشکل شدند.

به گزارش سرای نور؛ تعدادی از کارکنان منطقه ویژه اقتصادی بوشهر در نامه‌ای به استاندار بوشهر به تشریح برخی از مشکلات موجود در منطقه ویژه پرداختند.

این کارکنان در نامه خود اعلام کردند: «تفسیر نادرست و مضیق گمرکات ایران از قوانین موضوعه و صدور بخشنامه‌های داخلی، باعث عدم تخصیص کانتینر به عنوان تنها درآمد معین منطقه ویژه اقتصادی بوشهر که پس‌کرانه بندری شناخته می‌شود، شده است.

مکاتبات متقن که متضمن حمایت رئیس هیئت‌مدیره و استاندار بوشهر در راستای ورن اقتصادی منطقه ویژه بوده جای امتنان دارد، لذا ماحصل نگاه غیرمسئولانه گمرکات، عدم پرداخت حقوق کارکنان منطقه ویژه از آذرماه تاکنون بوده است؛ به نحوی که می‌توان با امعان نظر به قوانین حقوق تجارت، با این رویه منطقه ویژه در مسیر ورشکستگی قرار می‌دهد. سازمان مسئول منطقه ویژه هم‌اکنون روی خط بحران و در حال گذار به سمت توقف کامل است.

مقوله سهام و زیان انباشته و عدم توازن آن در معادلات مفهومه، حکایت ازز عدم همرانی آنانی است که می‌بایست دقت نظر بیشتری نسبت به وضعیت منطقه ویژه داشته باشند. مع‌الوصف تقاضای عاجل مبنی بر پرداخت حقوق کارکنان از هر طریق اولی و جایگزینی و بازپسگیری ریالی مبلغ ودیعه از محل تخصیص کانتینر و وصول عایدات آن مورد انتظار است.»

این نامه به امضای کارکنان این منطقه رسیده است.

عیدی و حقوق سه ماه این کارکنان پرداخت نشده است و در ۲۰ ماه اخیر از ورود کانتینر به منطقه جلوگیری شده است.

منبه:مهر

 

زمان انتشار: ۵ فروردین, ۱۳۹۶

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو