زمان انتشار: ۶ فروردین ۱۳۹۶ -

عملیات بزرگ مردمی «نسیم کرامت» در خوزستان آغاز شد

عملیات بزرگ مردمی «نسیم کرامت رضوی» از سوی بنیاد کرامت امام رضا(ع) در خوزستان آغاز شد.

به گزارش سرای نور؛ رسیدگی به محرومان و باز کردن گره‌های زندگی آنان همواره از دغدغه های مهم رهبر معظم انقلاب اسلامی بوده است و در سالهای اخیر با توجه به ایجاد مشکلات فراوان اقتصادی، ایشان در مناسبت‌های مختلف نسبت به این امر نگاه ویژه داشته و همه مسئولان را به رسیدگی به وضعیت محرومان سوق داده‌اند.

بنیاد کرامت امام رضا(ع) وابسته به آستان قدس رضوی، تلاش دارد تا با تکیه بر الطاف الهی و استمداد از نام مبارک حضرت علی بن موسی الرضا (ع)، با سازماندهی نهضت خدمت رسانی مردمی برای محرومان در عرصه رفع محرومیت در پنج حوزه فرهنگی، تربیتی، ازدواج، اشتغال و درمان اقدام کند.

از مهم‌ترین ویژگی های این طرح «مردمی محور بودن» آن است. رابطان بنیاد کرامت امام رضا با محرومان استان، روحانیون مستقر در این مناطق هستند که با توجه به حضور مستمر آنها در این مناطق و شناخت کامل از وضعیت موجود، پس از سازماندهی به عنوان حلقه وصل بنیاد و محرومان وارد عمل شده و به صورت کاملا خودجوش به ارائه خدمات به مردم می‌پردازند.

بر همین اساس ظرفیت های مردمی با محوریت روحانیون مستقر در مناطق محروم برای کمک به محرومان به میدان آمده و با ایجاد یک شبکه قوی «مردمی» با حضور جوانان مومن انقلابی، فعالیت  شناسایی محرومان و توزیع بسته های اهدایی توسط گروه های مردمی و موسسات خیریه بومی صورت می گیرد. به این صورت که این گروه‌ها ابتدا اقدام به شناسایی نیازمندان منطقه خود کرده و سپس تعداد بسته های مورد نیاز را به ستاد مردمی طرح نسیم کرامت اعلام می کنند. پس از آن  بسته های اهدایی را تحویل گرفته و هر یک از بسته ها را به عنوان عیدانه امام رضا به خانواده محرومان اهدا می‌کنند.

با توجه به حساسیت ویژه مسائل مربوط به خوزستان به ویژه پس از حوادث تلخ اخیر، بنیاد کرامت امام رضا در اولین قدم تصمیم گرفت تا سلسله فعالیت‌هایی در جهت تکریم محرومان این منطقه در ایام عید نوروز ۱۳۹۶ اجرایی کند و بر همین اساس پروژه عیدانه نسیم کرامت در دستور کار قرار گرفت.

در این پروژه، بنیاد با همکاری خیران و خادمان علاقه مند به امام رضا پس از شناسایی تعدادی از محرومان، با تهیه بسته های اهدایی به توزیع آنها اقدام می‌کنند.

بر اساس این گزارش در اولین مرحله این عملیات بزرگ خدمت رسانی در ایام عید نوروز  بیش از توزیع ۲۵ هزار بسته ارزاق تبرکی آستان مقدس امام رضا در شهرهای مختلف این استان از جمله حاشیه شهر اهواز، اندیمشک، شوش، شوشتر، مسجد سلیمان، اندیکا، لالی، الوان، دشت آزادگان، دهدز، دزفول، هفتگل، ایذه و روستاهای تابعه در میان مردم توزیع شد.

این عملیات بزرگ مردمی از روز میلاد با برکت حضرت فاطمه زهرا (س) آغاز و همزمان با ایام عید نوروز ادامه داشته و در سالروز میلاد با سعادت حضرت امیرالمومنین علی (ع) به پایان خواهد رسید.

منبع:مهر

زمان انتشار: ۶ فروردین, ۱۳۹۶

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو