زمان انتشار: ۶ فروردین ۱۳۹۶ -

بررسی پیام نوروزی رهبر انقلاب در جلسه امروز هیات دولت

معاون اول رئیس جمهور گفت: امروز در نخستین جلسه هیات دولت، به موضوع پیام نوروزی رهبر معظم انقلاب و مسئله اشتغال و تولید پرداخته خواهد شد.

به گزارش سرای نور؛ به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، اسحاق جهانگیری ظهر امروز (یکشنبه) در حاشیه بازدید از مجموعه تاریخی و فرهنگی کاخ گلستان در گفتگو با خبرنگاران در پاسخ به این سوال که واکنش ایران به تحریم های جدید آمریکا چه خواهد بود، اظهار داشت: چنانچه تحریم های جدید نقض برجام باشد، دولت جمهوری اسلامی ایران عکس‌العمل مناسب نشان خواهد داد و اگر این تحریم ها نقض برجام نباشد نیز آمریکایی ها باید بدانند که با این روش ها فشاری به ملت ایران وارد نخواهد شد و فقط اعتبار آمریکا را در فضای بین المللی از بین خواهد برد.

معاون اول رئیس جمهور همچنین با اشاره به سیاست های اقتصاد مقاومتی خاطرنشان کرد: خوشبختانه اقتصاد کشور روز به روز به سمت مقاوم تر شدن حرکت می کند و می تواند در برابر مسائل مختلف تاب آوری داشته باشد.

وی افزود: ملت ایران نیز با انسجام و وحدت خود از سیاست هایی که دولت در پیش گرفته حمایت خواهند کرد تا بتوانیم از مشکلات و مسائل عبور کنیم.

جهانگیری سیاست های اقتصاد مقاومتی را سیاست هایی اساسی برای پیشرفت اقتصاد کشور توصیف کرد و افزود: خوشبختانه سال گذشته با اتکاء به اقتصاد مقاومتی توفیقات خوبی در بخش های مختلف از جمله رشد اقتصادی، تورم و اشتغال داشتیم و در سال جاری که مقام معظم رهبری تمرکز ویژه ای بر موضوع اشتغال داشته اند باید به دنبال سرمایه گذاری و تولید مناسب باشیم تا بتوانیم اشتغال‌زایی کنیم.

معاون اول رییس جمهور با تاکید بر اینکه صرف تاکید بر حمایت از تولید نمی تواند منجر به رونق تولید شود، خاطر نشان کرد: تولیدی برای کشور مفید است که از کیفیت و قیمت مناسب برخوردار بوده و رقابتی باشد که لازمه آن سیاست گذاری دقیق است و امروز در نخستین جلسه هیات وزیران به موضوع اشتغالزایی و پیام نوروزی مقام معظم رهبری پرداخته خواهد شد و هفته آینده نیز در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی برنامه ریزی لازم برای تمرکز بر اشتغال و تولید صورت خواهد گرفت.

منبع:مهر

زمان انتشار: ۶ فروردین, ۱۳۹۶

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو