زمان انتشار: ۸ فروردین ۱۳۹۶ -

مترو پایتخت در پایان بهار به ۳۰۰ کیلومتر می‌رسد

شهردار تهران گفت: در پایان بهار امسال، خطوط مترو تهران به ۳۰۰ کیلومتر می رسد.

به گزارش سرای نور؛ محمدباقر قالیباف در مراسم افتتاح همزمان ۹ پروژه عمرانی شهر تهران در دریاچه شهدای خلیج فارس، اظهارداشت: یکی از تاکیدات ما در این دوره مدیریت شهری تمرکز بر حمل و نقل عمومی بود که ما این کار را در اوج بی پولی انجام دادیم.

وی افزود: ما هم تحریم داخلی بودیم و هم تحریم خارجی اما با این شرایط واگن سازی ما در دو شیفت کار می کند و اکنون برای بالا بردن هدوی می خواهیم آن را به سه شیفت برسانیم.

شهردار تهران اضافه کرد: در پایان بهار مترو به ۳۰۰ کیلومتر می رسد و هر ۸ خط مترو تمام می شود و این یکی از افتخارات ماست.

قالیباف افزود: ما معتقدیم که بیش از ۵۰ درصد زیرساخت های این شهر در تاریخ عمر شهر تهران در ۱۰ سال اخیر ساخته شده است. هر کس به تهران وارد می شود چه از استان‌های دیگر و چه خارجی ها واقعا نسبت به این تغییرات در این شهر دچار شگفتی می شوند

شهردار تهران در ادامه گفت: البته مدیریت شهر تهران و زیرساخت های آن بی عیب و اشکال نیست اما حرف ما این است که خروجی ما در این دوره زیاد و با کیفیت بوده است و از خدا می خواهیم توفیق دهد تمام اشکالات موجود مرتفع شود.

وی با بیان این مطلب که برای رفع مشکلات باید همه دست به دست هم دهیم، افزود: مردم واقعا وظیفه خودشان را نسبت به ما مسئولان تمام کردند؛ هر وقت این نظام و انقلاب به حضور مردم نیاز داشته ما این حضور را در اوج خود دیده ایم پس دعواهای سیاسی و حرف های جناحی پاسخ این حضور نیست.

قالیباف تصریح کرد: برخی مواقع حسادت باعث می شود حرف هایی را بزنیم، کینه و حسد برای هیچ جامعه ای به ویژه جامعه اسلامی زیبنده نیست اما متاسفانه برخی ها ضعف مدیریت و کم کاری شان را می توانند با نصیحت بیهوده و دعوای سیاسی رفع کنند.

وی تاکید کرد: جوهر انسان و حیات هر جامعه بستگی به میزان کاری دارد که در آن جامعه انجام می شود، نمی شود با حرف سیاسی تنبلی را پوشاند الان ۳۶،۳۷ درصد جوان های فارغ التحصیل ما بیکار هستند این نتیجه همان سیاسی کاری و کار نکردن هاست.

شهردار تهران با اشاره به برخی اقدامات در حوزه معاونت اجتماعی گفت: ما قریب به ۴۰۰ مسجد و حسینیه ساختیم و یا در حال ساخت آن هستیم در حوزه سالن سینما و تئاتر هم همین طور ما بخش سخت افزاری هنر را بر عهده گرفتیم.

شهردار تهران با اشاره به حوزه پسماند نیز گفت: در ابتدای مدیریت شهری جدید زباله با پلاستیک در کنار درب منازل رها می شد اما اکنون همه چیز سیستماتیک شده است نزدیک ۲۰ درصد تفکیک زباله از مبدا انجام می شود.

قالیباف افزود: زباله شهر تهران در ۸۰ هزار مخزن به صورت مستقیم جمع آوری می شود؛ ما حداقل دو مجموعه تبدیل زباله به برق را راه اندازی کردیم و قراردادهایی را هم در ماه های آینده نهایی می شود که دو سوم زباله تبدیل به برق شود.

وی تاکید کرد: در حوزه فضای سبز کمربند سبز دور تهران ۱۸ هزار هکتار بود که اکنون به ۳۹ هزار هکتار رسیده است.

قالیباف تاکید کرد: کار ما بی عیب و نقص نیست اما انصاف است کارهای ما با دوره های پیشین مقایسه شود یا حتی اقدامات ما را با کشورهای هم سطح ما مقایسه کنید.

قالیباف اضافه کرد: ما عذرخواه مردم هستیم که در شان آنها خدمت نکردیم اما این را منصفانه نمی دانیم که افرادی در مقاطع خاص سیاسی هر حرفی خواستند بزنند البته مردم ما باهوش تر از آن هستند که این حرف ها را باور کنند.

منبع:مهر

زمان انتشار: ۸ فروردین, ۱۳۹۶

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو