زمان انتشار: ۱۰ فروردین ۱۳۹۶ -

آسمان ایران از فردا بارانی می شود/شدت بارش ها از شنبه

سازمان هواشناسی اعلام کرد؛ از روز جمعه سامانه بارشی از نیمه غربی وارد کشور می شود که برخی از استان های شرقی و غربی و بخش هایی از استان خوزستان و چهارمحال بختیاری را تحت تاثیر قرار می دهد.

به گزارش سرای نور؛ بر اساس اعلام سازمان هواشناسی، این سامانه بارشی استان های آذربایجان غربی و شرقی، اردبیل، کردستان، کرمانشاه، ایلام، لرستان، و بخش هایی از استان های خوزستان و چهار محال بختیاری را تحت تاثیر قرار می دهد.

بر اساس همین گزارش، این سامانه بارشی از روز شنبه مناطق وسیع تری از بخش های مرکزی و استان های ساحلی خزر را در بر خواهد گرفت.

در همین حال، سازمان هواشناسی اعلام کرد؛ امروز شرایط برای بارندگی در بخش هایی از دامنه های زاگرس، دامنه های جنوبی البرز و شرق کشور مهیاست ، بنابراین مناطقی از استان های خراسان رضوی، خراسان جنوبی، ارتفاعات قزوین، البرز، شمال تهران و همچنین بخش هایی از استان های لرستان و همدان بارندگی خواهند داشت.

همچنین، فردا از ساعات عصر سامانه ای دیگر از شمال غرب و غرب وارد کشور می شود ضمن اینکه در استان های ساحلی خزر قدری بر میزان دمای هوا افزوده می شود اما از روز شنبه به تدریج هوای سرد در استان های ساحلی خزر تاثیرگذار خواهد بود و از میزان دمای هوا کاسته می شود.

بارش ها روز شنبه در استان های ساحلی به ویژه در غرب سواحل دریای خزر تقویت می شود.

در همین حال، پدیده غالب در نیمه شرقی کشور وزش باد در خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان خواهد بود.

منبع:مهر

زمان انتشار: ۱۰ فروردین, ۱۳۹۶

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو