زمان انتشار: ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۶ -

تاج: حال فوتبال این روزها بسیار خوب است

رییس فدراسیون فوتبال از ساماندهی مناسب و وضعیت خوب فوتبال کشور در چند ماه گذشته خبر داد.

سرای نور؛ رییس فدراسیون فوتبال سال گذشته را سالی بی نظیر برای فوتبال کشور دانست و گفت: ما در رشته فوتسال و فوتبال ساحلی به سومی جام جهانی رسیدیم که هرگز سابقه نداشته است. همچنین دو تورنمنت بین المللی را در بوشهر و یزد میزبانی کردیم که اتفاق بسیار مهمی بوده است.

 

مهدی تاج سپس به موفقیت رده های سنی مختلف فوتبال اشاره کرد و گفت: در رده جوانان و نوجوانان به جام جهانی رسیدیم و در بزرگسالان هم برای اولین بار در آستانه دو بار صعود پشت سر هم به جام جهانی هستیم که امیدواریم این اتفاق روز ۲۲ خرداد رقم بخورد. دستور و تاکید وزیر ورزش و جوانان این است که در روز ۲۲ خرداد از کلیه دست اندرکاران، زحمت کشان و روسای قبلی فدراسیون فوتبال که پایه گذار این فرایند بودند دعوت و از آنان تجلیل شود.

 

تاج در مورد اعزام ها و اردوهای مختلف تیم های ملی توضیح داد: دیروز چند اعزام مختلف داشتیم. تیم نوجوانان به چین و جوانان به کره جنوبی اعزام شد و بانوان ما هم برای کسب آمادگی بیشتر به روسیه می روند. تیم ملی بزرگسالان هم به تورنمنت اتریش اعزام میشود تا با آمادگی مضاعف به ادامه رقابت هایش بپردازد.

 

تاج در پاسخ به این سوال که هزینه این اردوها از کجا تامین می‌شود گفت: برای تامین هزینه ها دو منبع اصلی داریم. اخیرا کمک ۵ میلیارد تومانی دولت به ما بسیار گره گشا بوده و قبلا هم ۵ میلیارد دیگر از دولت به ما تزریق شده بود که جای تشکر دارد. اما غیر از این کمک های فیفا و اسپانسرهای تیم ملی هم بخشی از هزینه های ما را تامین میکنند.

 

تاج گفت ما به دنبال میزبانی مسابقات فوتسال قهرمانی آسیا هستیم و در این خصوص مشغول رایزنی و مذاکره با ژاپنی ها هستیم که به نفع ما کنار بروند. برای این اتفاق مهم دستگاه ارشد دیپلماسی کشور همکاری و کمک قابل توجهی به ما میکند.

 

رییس فدراسیون فوتبال در باره جلسه امروزش با وزیر ورزش و جوانان گفت:  گزارشی از مسابقات جهانی مختلف، کنگره فیفا و AFC به ایشان داده شد. بسیار خوشحالم که در کلیپ چند دقیقه‌ای فیفا در این کنگره که مربوط به تمام دنیا بود ما سهم مناسبی داشتیم. هم سومی فوتسال ایران در جام جهانی و هم موفقیت بانوان ما در آسیا در این کلیپ نمایش داده شد که نشان از شرایط مطلوب ما در حوزه جهانی دارد. همچنین خسرو براتی و وثوق احمدی صاحب دو کرسی مهم در بخش حقوقی و تعیین وضعیت فیفا شده اند  که موفقیت بسیار مهمی برای ما است.

 

تاج افزود: شعار رییس فیفا “اینفانتینو” این است که فوتبال همیشه اولین است و ما هم به دنبال آن هستیم. تاکید جدی وزیر ورزش و جوانان مبارزه با فساد و بازیکن سالاری در فوتبال و همچنین تعیین تکلیف پرونده های باز ما در فیفا است.  ما نمیگوییم که هیچ پرونده‌ای نباید در فیفا داشته باشیم اما آنهایی که حکم برایش صادر شده و محکوم به پرداخت هستیم باید هرچه سریعتر تعیین تکلیف شود. به زودی جلسه ای با حضور وزیر ورزش و معاونان ایشان در مورد آینده لیگ، باشگاه های کم توان از نظر مالی، وضعیت داوری، حق پخش تلویزیونی و سایر موارد خواهیم داشت.

 

رییس فدراسیون فوتبال در پایان در مورد حضور خانواده ها و بانوان در ورزشگاه‌ها گفت: طبق گزارش “اینفانتینو” ۵۱ درصد جمعیت دنیا بانوان هستند و باید تلاش و برنامه ریزی برای این قشر عظیم داشته باشیم که ما با برنامه ریزی در این خصوص حتی به قهرمانی فوتسال بانوان آسیا هم رسیدیم. الان بستر لازم برای حضور خانواده ها در ورزشگاه های فوتبال ما وجود ندارد اما کارگروهی در وزارت ورزش و جوانان تشکیل شده و با نظر مقام عالی وزارت باید به سمتی برویم که با تلاش مضاعف به زودی و در آینده نزدیک این بستر فراهم شود و خانواده ها هم امکان حضور در ورزشگاه های کشور را داشته باشند.

کلیدواژه ها:
زمان انتشار: ۲۵ اردیبهشت, ۱۳۹۶

مطالب مرتبط


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو