زمان انتشار: ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ -

حمله برانکو ایوانکوویچ به قلب دفاعی پرسپولیس

سرمربی کروات سرخپوشان نمی‌خواهد تلاش تیمش در این مرحله خاتمه یابد و برنامه جالبی برای تقابل با حریف قطری در ذهن دارد.

سرای نور؛برانکو ایوانکوویچ ماجراجویی تازه‌ای را در لیگ قهرمانان آسیا آغاز کرده است؛ هرچقدر تیم او در پایان هفته پنجم مرحله گروهی لیگ قهرمانان با کمترین شانس نسبت به الریان برای صعود می‌جنگید، اکنون با صعود به مرحله یک هشتم نهایی آنها تنها یک هدف را پیش روی خود قرار داده‌اند و کلید واژه‌ی صحبت تمام بازیکنان این تیم صعود و شکست لخویا است. حریفی که در لیگ پرامکانات و پرستاره قطر توانسته به قهرمانی دست یابد و همچون پرسپولیس به برترین عنوان فصل لیگ کشور خود دست یافته است.
با این حال پرسپولیسی‌ها اکنون با چالش محرومیت هواداران خود، کار سخت‌تری برای تحت تاثیر قرار دادن لخویا در استادیوم آزادی پیش‌رو خواهند داشت. عنصر تهییج و حمایت از سوی هواداران با محرومیت آنها از کنفدراسیون آسیا باعث شده تا برانکو و شاگردانش بزرگترین حامی خود را از دست بدهند.
برانکو ایوانکوویچ اما نمی‌خواهد فصل باشکوه تیمش را با حذف برابر لخویا به پایان برساند. سرمربی کروات پرسپولیس جمال بلماضی و شاگردانش را برای صعود از این مرحله روبروی خود می‌بیند. سرمربی فرانسوی و ۴۱ ساله‌ی لخویا که سابقه حضور در تیم‌های مارسی، پاریسن ژرمن، سلتاویگو و کان را در کارنامه دارد، دوران مربیگری خود را از تیم ملی الجزایر استارت زد و بعد از آن راهی لخویا شد و مدتی نیز هدایت تیم ملی قطر را عهده‌دار شد و بار دیگر به نیمکت لخویا بازگشت. او با ستاره‌های ملی‌پوش لخویا که همچون پرسپولیس در حال حاضر بیشترین سهم را در تیم ملی کشورشان دارد برابر سرخپوشان تهرانی قرار خواهد گرفت و امیدوار به برتری مقابل برانکو ایوانکوویچ است. محمد موسى، احمد یاسر، کریم بوضی اف، لوییس مارتن، عاصم مادبو، المعز علی، علی عفیف و اسماعیل محمد هشت بازیکن ملی‌پوش لخویای قطر هستند که برانکو ایوانکوویچ برنامه‌ی خاصی برای مهار آنها برای شاگردانش تشریح کرده است.

 


در بین ملی‌پوشان لخویا اما المعز علی دیدار برابر پرسپولیس را از دست داد تا بلماضی همچون برانکو ستاره خط میانی و هافبک دفاعی تیمش را از دست دهد. با این حال دو ستاره لخویا یعنی ادگار برزیلی و یوسف العربی به عنوان مهاجمان خطرساز این تیم به دغدغه برانکو تبدیل شد تا در تمرینات روزهای گذشته با آنالیز حرکتی این بازیکنان، مدافعان تیمش را آماده مقابله با آنها کند.

 


سرمربی کروات سرخپوشان در اقدامی جالب در تمرین این تیم خودش شخصا دست به کار شد و در نقش مهاجم لخویا به قلب مدافعان تیمش زد و از آنها خواست او را متوقف کنند. در این تصاویر از حرکات تدافعی و تاکتیکی تمرین پرسپولیس، برانکو ابتدا هافبک دفاعی تیمش را با کمترین فاصله نسبت به مدافعان تیمش مامور اول درگیری با مهاجم فرضی لخویا قرار داده و در صورت ناکامی او، از مدافعان تیمش خواست تا با درگیری و حضور به موقع و البته پرس روی حریف مانع از شکل گیری حمله و اقدام او برای ایجاد خطر روی دروازه این تیم شوند. برانکو که از اهمیت عدم دریافت گل در استادیوم آزادی آگاه است، بزرگترین مسوولیت را بر گردن مدافعان تیمش قرار داده تا نقش پررنگ خود در صعود به مرحله بعدی رقابت‌ها را با تمرکز بالا در طول بازی به نمایش بگذارند و محمد انصاری، سیدجلال حسینی در کنار حسین ماهینی و صادق محرمی این روزها کاملا تحت فشار فرامین تاکتیکی او قرار دارند تا بتوانند در دیدار رفت سربلند از زمین خارج شوند. مساله‌ای که می‌تواند آنها را با توجه به توان بالای خط هجومی امیدوار به کسب موفقیت و عبور از این مرحله کند.

 

 

 

 

کلیدواژه ها:
زمان انتشار: ۲۸ اردیبهشت, ۱۳۹۶

مطالب مرتبط


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو