زمان انتشار: ۱ خرداد ۱۳۹۶ -

چه کسی نسخه قاچاق «گشت۲» را لو داد؟

صبح روز انتخابات یک مصاحبه از رضا صالحی امیری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با حاشیه‌های بسیاری همراه شد. سعید سهیلی کارگردان فیلم سینمایی«گشت۲» یکی از هنرمندانی بود که به مصاحبه وزیر واکنش نشان داد.

سرای نور؛صبح ۲۹ اردیبهشت، رضا صالحی امیری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به جماران رفت تا رای خود را برای انتخابات ریاست جمهوری و شورای شهر را در جوار بیت امام به صندوق رای بیندازد. خبرنگاری سراغ صالحی امیری رفت و از او درباره انتخاب مردم پرسید. او هم پاسخ داد که مردم میان دو گفتمان آشتی و خشونت در حال انتخاب هستند. خبرنگار می پرسد که یعنی رای دهندگان به رقیب دولت،‌ هوادار خشونت هستند؟ این اولین گره داستان بود!

خبرنگار از وزیر ارشاد درباره حاشیه‌های حمایت یک خواننده جوان از کاندیدای رقیبِ دولت می‌پرسد. او هم می‌گوید که این ماجرا یکی از طنزهای انتخاباتی است، اگر آن کاندیدا با من تماس می‌گرفت حتما چند هنرمند برایش می‌فرستادم.

این مصاحبه کوتاه در همان روز انتخابات به سرعت در نرم افزارهای پیام رسان و شبکه های اجتماعی دست به دست شد. لحن سخنان وزیر ارشاد به گونه‌ای بود که انگار همه هنرمندان زیر دست او و تحت امر او ایستادند و با اشاره او،‌ سر تعظیم و ستایش فرود می‌آورند.

سخنان صالحی امیری با حاشیه‌های بسیاری همراه شد. هنرمندان به این گفته‌ها به شدت واکنش نشان دادند. لحن صحبت‌های آقای وزیر اصلا به ذائقه هنرمندان خوش نیامد و یکی یکی واکنش‌ها شروع شد.

سعید سهیلی کارگردان «گشت۲» همراه با سایر هنرمندانی چون رضا کیانیان و مسعود جعفری جوزانی به این ماجرا واکنش نشان داد. سهیلی خطاب به رقبای حسن روحانی گفت: چنانچه هرکدام پیروز شدید، به ما بگویید تا برایتان یک وزیر ارشاد «جور» کنیم و بفرستیم!

حدود دو ماه است که فیلم «گشت۲» روی پرده سینماهای کشور است. این فیلم اکنون حدود ۲۰ میلیارد تومان در گیشه فروش داشته است تا نامش را به عنوان پرفروش‌ترین فیلم سینمای ایران ثبت کند.

همه چیز آماده پایان اکران‌های گشت۲ و ورود فیلم به نمایش خانگی است تا فروش جدیدی را در این قالب ثبت کند. در این میان و دقیقا پس از انتقاد سعید سهیلی از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، نسخه قاچاق فیلم وارد فضای مجازی و بصورت گسترده توزیع شد. هنرمندان حالا به این اتفاق واکنش نشان داده‌اند و از مردم خواسته‌اند تا نسخه قاچاق «گشت ۲» را دانلود نکنند.

این ماجراها چندان پیچیده نیست. انتقاد یک هنرمند از وزیر دولتی این بار خیلی گران تمام شد. باید بررسی کرد که نسخه قاچاق فیلم را دقیقا چه کسی لو داده است؟

کلیدواژه ها:
زمان انتشار: ۱ خرداد, ۱۳۹۶

مطالب مرتبط


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو
مصاحبه و گفتگو
  • گزارش تصویری