زمان انتشار: ۲ خرداد ۱۳۹۶ -

ماجرای شکایت ریزه اسپور از پرسپولیس

حضور ناکام مهدی طارمی در ترکیه و عقد قرارداد با ریزه اسپور اکنون دامن پرسپولیس را نیز گرفته و این تیم از سرخپوشان نیز شکایت کرده تا پرونده‌ای دیگر علیه پرسپولیس در فیفا به جریان بیفتد.

سرای نور؛

مهدی طارمی که در پایان قرارداد فصل گذشته خود راهی ترکیه شده بود تا در ابتدا سفری تفریحی داشته باشد، در نهایت تحت تاثیر اتفاقاتی پای میز مذاکره با ریزه اسپور نشست و بعد از تست پزشکی و … به عضویت این تیم درآمد.
حضور در تمرینات و انتشار عکس‌هایی از این مهاجم او را به عنوان لژیونر جدید فوتبال ایران معرفی کرد و البته در ادامه اتفاقی جالب توجه رخ داد و آقای گل لیگ پانزدهم بار دیگر میل بازگشت به ایران کرد. طارمی در نهایت با عبور از قرارداد خود با ریزه اسپور راهی تهران شد و پای میز مذاکره با پرسپولیس نشست و آن را تمدید کرد.
اکنون ریزه اسپور که در جذب دو بازیکن ایرانی خود ناکام مانده بود، چاره را در شکایت از طرفین دید و بعد از شکایت از مهدی طارمی، از باشگاه پرسپولیس نیز به دلیل تحریک این بازیکن برای بازگشت و عقد قرارداد شکایتی را در فیفا مطرح کرد تا این پرونده نیز به پرونده‌های سابق سرخپوشان اضافه شود.
اکنون با گذشت نزدیک به ۸ ماه از آن اتفاق، پرسپولیس بار دیگر وارد بازار نقل و انتقالات شده و بنا به حکم کمیته تعیین تکلیف بازیکنان که به امضای فدراسیون فوتبال نیز رسیده، با موضوع عدم اجازه برای جذب بازیکنان خارجی با توجه به پرونده‌ها و شکایات خارجی خود مواجه است. هرچند مسوولان پرسپولیس عنوان می‌کنند تمام پرونده‌های علیه این باشگاه یا در جریان است و یا حکمی در قبال آن صادر نشده تا پیگیری لازم را درباره آن صورت دهند اما این مساله به مورد مناقشه طرفین تبدیل شده است.
اما ماجرای ریزه اسپور و شکایت آنها از پرسپولیس چیست؟ در اینباره بعد از اینکه مهدی طارمی با عبور از قرارداد خود به تهران بازگشت، این باشگاه ترکیه‌ای ابتدا شکایتی از مهاجم ایرانی خود به فیفا ارسال کرد و در ادامه نیز از پرسپولیس به دلیل تحریک بازیکنی که با آنها قرارداد داشت، شکایتی دیگر را به مقر فیفا ارسال نمود. با این حال وکیل مهدی طارمی مدعی است حکمی در خصوص پرونده این مهاجم اعلام نشده و پرونده در حال پیگیری و در جریان است. مهدی طارمی مدارک خود برای دلایل جدایی را ضمیمه این پرونده کرده و در انتظار حکم آن خواهد ماند.
اما پرسپولیس ابتدا باید در انتظار بنشیند تا حکم مربوط به مهدی طارمی صادر شود تا در ادامه پرونده آنها به جریان بیفتد. باشگاه ریزه‌اسپور در حالی از “تحریک” مهاجم ایرانی تحت قرارداد خود از پرسپولیس به عنوان دلیل شکایت سود برده که قراردادی ۷۰۰ هزار یورویی با این بازیکن منعقد کرده بود و پرسپولیس از نظر مالی با فاصله زیادی نسبت به این مبلغ موفق به تمدید قرارداد با بازیکن خود شده بود و مبلغ قرارداد طارمی با طرف ایرانی ۹۰۰ میلیون تومان ذکر شده است.
با این حال طرفین در انتظار پیگیری این پرونده از سوی کمیته انضباطی فیفا هستند تا بعد از آن اقدامات لازم را صورت دهند. مساله‌ی شکایتی که بیشتر متوجه مهدی طارمی است و باید دید او به کمک وکیل خود موفق خواهد شد ادله‌هایی که برای عدم همکاری ذکر کرده را به عنوان برگ برنده خود استفاده کند یا خیر.

کلیدواژه ها:
زمان انتشار: ۲ خرداد, ۱۳۹۶

مطالب مرتبط


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو
مصاحبه و گفتگو
  • گزارش تصویری