زمان انتشار: ۳ خرداد ۱۳۹۶ -

جهانبخش پلی آف هلند را از دست می‌دهد

ستاره ایرانی آلکمار به احتمال فراوان پلی آف هلند برای کسب آخرین سهمیه یورولیگ را از دست خواهد داد.

سرای نور؛

مصدومیت علیرضا جهانبخش در بازی رفت با گرونینگن باعث شد تا شوک بزرگی به اردوی قرمزپوشان AZ در پلی آف کسب سهمیه یورولیگ وارد شود. شوکی ترسناک و غیرمنتظره که تا امروز هم ادامه داشت و باعث شد تا سرمربی آلکمار با چهره ای ناراحت و غم زده به سوالات پیرامون شرایط ستاره ایرانی خود پاسخ بدهد و از حضور این بازیکن در جدال حساس با اوترخت ناامید باشد.
علیرضا جهانبخش به بازیکنی کلیدی و بی‌جانشین در ترکیب آلکمار بدل شده است. وینگر راست ایرانی آلکمار در این فصل به خصوص نیم‌فصل دوم درخشید  و بی شک بهترین بازیکن تیم بود. این روزها که جهانبخش آسیب دیده، چهره ون در بروم در هم رفته چون سرمربی آلکمار حساب ویژه‌ای روی جهانبخش در بازی پلی‌آف مقابل اوترخت باز کرده بود اما به نظر نمی‌رسد ستاره ایرانی بتواند برای این دیدار حساس به آمادگی کامل برسد.
جهانبخش مقابل گرونینگن در بازی رفت دور اول پلی‌آف آسیب دید. آسیب‌دیدگی از ناحیه کشاله ران باعث شد تا او بازی برگشت را از دست بدهد. غیبت جهانبخش البته در بازی برگشت چندان به چشم نیامد چون حریف دست و پا بسته‌ بود و نمی‌توانست تهدیدی برای آلکمار باشد.جهانبخش در روزهای گذشته کشاله آسیب دیده خود را تحت مداوا قرار داد اما هنوز جوابی نگرفته تا احتمالا بازی رفت فینال پلی‌آف را از دست بدهد، دیداری که در خانه آلکمار برگزار می‌شود و البته ون در بروم از نعمت حضور جهانبخش محروم است.
ستاره ایرانی آلکمار در ۶ بازی قبل خود برای این تیم در لیگ هلند، ۵ گل سرنوشت ساز به ثمر رسانده است. موتور جهانبخش برای باز کردن دروازه حریفان از هفته سی‌ام روشن شد. او البته پیش از این ۶ گل برای آلکمار به ثمر رسانده بود اما این ۶ هفته آخر آمار جالبی به نام جهانبخش ثبت کرد.علیرضا ابتدا در هفته سی‌ام دروازه رودا را باز کرد. دیداری که با تساوی یک بر یک به پایان رسید. او سپس در هفته سی و یکم موفق شد دروازه‌بان هراکلس را مغلوب کند و گل زیبایی به ثمر رساند. آن هم در دیداری که با برد ۲ بر یک آلکمار همراه بود.
جهانبخش هفته سی و دوم نتوانست دروازه توئنته را باز کند اما هفته بعد از آن و در روزی که آلکمار با نتیجه ۲ بر یک مقابل نایمخن شکست خورد، زننده گل به تیم سابقش بود. گلی که شادی خاصی همراه خود نداشت. آن هم به دلیل احترامی که جهانبخش برای تیم سابق خود قائل بود.در هفته سی و چهارم و پایانی اردی ویژه، جهانبخش باز هم گل زد. او این بار دروازه اوترخت را گشود. البته در دیدار حساسی که با نتیجه ۳ بر ۲ به سود اوترخت به پایان رسید.
آلکمار با نتایجی که در هلند کسب کرد راهی پلی‌آف شد. نخستین حریف آلکمار در این تورنمنت، گرونینگن بود. تیمی که با نتیجه ۴ بر یک بازی رفت را به آلکمار واگذار کرد. جهانبخش باز هم زننده یکی از گل‌های آلکمار بود.وینگر ایرانی اما در بازی برگشت غایب بود گرچه آلکمار توانست به فینال پلی‌آف صعود کند و مقابل اوترخت قرار بگیرد. علیرضا جهانبخش که آسیب دیده، بازی رفت مقابل اوترخت را از دست می‌دهد. او به همین دلیل و از حالا خود را آماده بازی برگشت می‌کند. دیداری که حضور جهانبخش در آن حیاتی و سرنوشت ساز است.
جهانبخش این فصل رکورد گل‌های زده‌ در لیگ برتر هلند را شکست. او تا این جای کار و در ۳۰ بازی ۱۱ گل به ثمر رسانده که آمار شگفت‌انگیزی برای او محسوب می‌شود. جهانبخش البته ۱۰ بار هم مهاجمان تیمش را در موقعیت گل قرار داده و در این راه نیز موفق بوده است.او که تیم‌هایی از لیگ جزیره و بوندس لیگا را خواهان خود می‌بیند، در بازی‌های اخیر آلکمار درخشیده. به خصوص از زمانی که شنیده شده این تیم‌ها نماینده‌های خود را برای زیر نظر گرفتن او به هلند فرستاده‌اند. علیرضا اگر به همین روند ادامه بدهد، قطعا به لیگی معتبرتر از هلند و تیمی بزرگ تر از آلکمار منتقل خواهد شد. اتفاقی که نه تنها برای او که برای فوتبال ایران مفید خواهد بود.
علیرضا بعد از انجام بازی برگشت مقابل اوترخت، راهی اردوی تیم ملی در اتریش می‌شود تا همراه سایر بازیکنان آماده دیدار برابر ازبکستان شود. او یکی از مهره‌های کلیدی کی‌روش در فاز تهاجمی تیم ملی است. بازیکنی که در پست بال راست جا افتاده، رقبای خود را کنار زده و به انتخاب اول کی‌روش بدل شده است.جهانبخش روند بهبودی را پشت سر می‌گذارد تا نه تنها به بازی برگشت با اوترخت برسد که برای دیدار با ازبکستان نیز در شرایط مطلوب قرار بگیرد. هدف او صعود آلکمار به لیگ اروپا و البته تیم ملی ایران به جام جهانی است. دو اتفاق بزرگ برای بازیکنی که فصل درخشانی را سپری کرده و نشان داده پتانسیل بازی در سطوح بالاتر را دارد.

 

شماره ۷ آلکمار البته فعلا تصمیمی برای انتقال به سایر تیم‌های اروپایی ندارد. او منتظر بازی پلی‌آف و صعود آلکمار به لیگ اروپا است و البته پایان بازی تیم ملی با ازبکستان تا تصمیم جدیدی بگیرد و درباره آینده‌اش بهترین انتخاب را انجام بدهد. او شاید در آلکمار بماند و شاید هم به بوندس لیگا یا لیگ برتر انگلیس برود. همه این احتمال‌ها وجود دارد.

کلیدواژه ها:
زمان انتشار: ۳ خرداد, ۱۳۹۶

مطالب مرتبط


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو