زمان انتشار: ۴ خرداد ۱۳۹۶ -

عبدالرحمان: دوست دارم زیدان باشم اما محال است

مرد سال آسیا موفق شد در انتخاب بهترین بازیکنان سال هم از سوی مجله معتبر fourfourtwo در جایگاه اول برترین بازیکنان قاره بایستد.

سرای نور؛

رفته رفته باید از عمر عبدالرحمان به عنوان اسطوره فوتبال امارات یاد کرد چون این بازیکن موفرفری و ریزنقش تمامی عناوین فردی را یکی پس از دیگری به نام خود ثبت می کند. در فاصله چندماه از انتخاب به عنوان مرد سال ۲۰۱۶ آسیا توسط کنفدراسیون فوتبال مجله معتبر fourfourtwo در انتخاب ۵۰ بازیکن برتر قاره او را در جایگاه اول قرار داد تا روزهای خوش عموری ادامه پیدا کند.
عمرعبدالرحمان در پی این انتخاب به fourfourtwo گفت:«از قرار گرفتن در جایگاه اول آن هم بین این همه بازیکن مستعد و سرشناس قاره واقعا احساس غرور می کنم چون می دانم چه افتخار بزرگی نصیبم شده است. با این انتخاب عزم من برای بهتر شدن و ارائه نمایش برجسته تر از گذشته جزم شد».
او ادامه داد:« قطعا الگوی من ستاره بزرگ فرانسوی ها زین الدین زیدان است. من در فوتبالم سعی می کنم او را سرلوحه خودم قرار دهم. همیشه دوست داشتم زیدان آسیا باشم هر چند که رسیدن به سطح زیدان محال است ولی من سعی می کنم از شیوه و حرکات او در زمین تقلید کنم».
خبرنگار fourfourtwo در سئوالی پیرامون این که او در بین بازیکنان فعلی از چه کسی الهام می گیرد با این پاسخ عموری مواجه شد.« لیونل مسی و کریستیانو رونالدو قطعا از دنیای دیگری آمده اند ولی من همواره از نوع بازی اینیستا و جادوی او در زمین درس گرفتم و همواره سعی می کنم با دیدن بازی های آنها بتوانم تجربیات خوبی کسب کنم و سطح بازی خودم را به آنها نزدیک کنم».
ستاره این روزهای فوتبال امارات از خاطرات خوش حضور در المپیک لندن ۲۰۱۲ هم صحبت کرد و افرود:«المپیک لندن یکی از بهترین و موثرترین تورنمنت ها در زندگی حرفه ای من بود. هر بازیکنی برای رشد نیاز دارد در میادین بزرگ حاضر شود و شخصیت فوتبالی من قطعا در المپیک نقش گرفته است».
عمر عبدالرحمان در پایان از توصیه ای که مهاجم و ستاره اروگوئه به او داشت صحبت کرد و گفت:« یکی از به یادماندنی ترین لحظات من هنگامی بود که پیراهن خود را با لوئیس سوآرز در بازی با اروگوئه عوض کردم. قطعا سوآرز برای تمام بازیکنان الگوی فنی بسیار برجسته ای است . از او توصیه ای خواستم و گفت همواره مراقب تمرینات و نوع آن باشم».

کلیدواژه ها:
زمان انتشار: ۴ خرداد, ۱۳۹۶

مطالب مرتبط


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو
مصاحبه و گفتگو
  • گزارش تصویری