زمان انتشار: ۶ خرداد ۱۳۹۶ -

تعهد سعودی‌ها برای تأمین امنیت زائران ایرانی

رئیس سازمان حج و زیارت بابیان اینکه مچ بندهای الکترونیک به منزله کارت شناسایی حجاج است،گفت:در صورت مفقودشدن حجاج، مدیران کاروان‌ها و راهنمای زائران با گوشی‌های تلفن همراه هوشمند، آنها را پیدا می‌کنند.

سرای نور؛حمید محمدی معاون وزیر و رئیس سازمان حج و زیارت در حاشیه همایش روحانیون کاروان‌های حج تمتع گفت: همه اقدامات برای تأمین مسکن و تأمین تغذیه زائران ایرانی صورت گرفته و مسئولان عربستان بر اساس توافقنامه، متعهد شده‌اند امنیت کامل زائران ایرانی را تأمین کنند.

وی به برخی شایعات منتشره در شبکه فضای مجازی در ارتباط با مچ بندهای زائران نیز پاسخ داد و گفت: این مچ بندها هیچ ارتباطی به عربستان ندارد و به صورت ۱۰۰ درصد در کشور طراحی و ساخته شده است.

رئیس سازمان حج و زیارت با بیان اینکه این مچ بندها به منزله کارت شناسایی حجاج با همه مشخصات کامل آنهاست، افزود: این مچ بند کمک می‌کند در صورتی که هر یک از حجاج بر اثر ازدحام مفقود شود به آسانی مشخصات آنها به وسیله گوشی‌های تلفن همراه هوشمند مدیران کاروان‌ها و راهنمای زائران قابل مشاهده باشد.

رئیس سازمان حج و زیارت در  این همایش در خصوص مچ بندهای زائرین توضیح داد و اعلام کرد: این مچ بندها به منزله کارت شناسایی حجاج و دارای مشخصات کامل زائرین است.

محمدی از افزایش ۲۳ هزار نفری حجاج ایرانی در حج تمتع امسال خبر داد و گفت: بر اساس توافقنامه صورت گرفته با مقامات سعودی امسال ۸۶ هزار و ۵۰۰ نفر از جمهوری اسلامی ایران به حج تمتع اعزام خواهند شد.

رئیس سازمان حج و زیارت تاریخ اعزام حجاج ایرانی را از ۹ مرداد مدینه قبل و ۲۰ مرداد مدینه بعد اعلام کرد و یاد آور شد: این زائران در قالب ۶۰۰ کاروان به عربستان اعزام خواهند شد.

کلیدواژه ها:
زمان انتشار: ۶ خرداد, ۱۳۹۶

مطالب مرتبط


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو
مصاحبه و گفتگو
  • گزارش تصویری