زمان انتشار: ۷ خرداد ۱۳۹۶ -

رئیس سازمان آموزش‌‌وپرورش استثنایی کشور مطرح کرد شرایط ثبت‌نام کلاس اولی‌ها/آغاز سنجش سلامت از ۱۶ خرداد

رئیس سازمان آموزش‌‌وپرورش استثنایی کشور گفت: فعالیت پایگاه‌های سنجش سلامت از ۱۶ خرداد ۹۶ آغاز و از ابتدای خرداد کار نوبت‌دهی به خانواده‌ها آغاز می‌شود.

سرای نور
؛یک میلیون و ۳۰۰ نوآموز امسال وارد پایه اول ابتدایی می‌شوند. ثبت‌نام کلاس اولی‌ها در مدارس از تاریخ اول خرداد ۹۶ آغاز می‌شود و آنها برای قطعی شدن ثبت‌نام‌شان باید تاییدیه سنجش سلامت را به مدارس ارائه دهند.

مجید قدمی  با اشاره به فعالیت پایگاه‌های سنجش سلامت کلاس اولی‌ها در سراسر کشور از تاریخ ۱۶ خرداد ۹۶ اظهار کرد: از ابتدای خرداد کار نوبت‌دهی به خانواده‌ها برای مراجعه به پایگاه‌های سنجش سلامت از طریق مدارس آغاز می‌شود.

وی افزود: به پایگاه‌های سنجش سلامت توصیه شده است که از ۱۵ خرداد به بعد فعالیت خود را آغاز کنند و کار بررسی سنجش سلامت نوآموزان تا پایان شهریور ادامه خواهد داشت.

رئیس سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی کشور گفت:‌ به پایگاه‌های سنجش سلامت اجازه داده‌ شده است تا از پایان مرداد سنجش سلامت کودکان ۵ سال تمام را نیز اجرا کنند، خانواده‌ها می‌توانند با مراجعه به پایگاه‌های سنجش و پس از دریافت تاییدیه سنجش سلامت از آن برای ثبت‌نام فرزندشان در پایه اول ابتدایی برای سال آینده استفاده کنند.

وی اظهار کرد: آغاز طرح سنجش سلامت یک سال قبل از ورود به مدرسه باعث می‌شود تا دانش‌آموزان نیازمند مداخلات درمانی شناسایی شوند به‌عنوان مثال دانش‌آموزی که به یکی از موارد عینک، سمعک یا کاشت حلزون نیاز دارد شناسایی و برای درمان آنها اقدام می‌شود.

قدمی بیان کرد: در پایگاه‌های سنجش سلامت اگر تشخیص داده شود دانش‌آموز دارای معلولیت است اگر معلولیت او بینایی، شنوایی، و مشکل جسمی و حرکتی باشد به سمت آموزش تلفیقی هدایت می‌شود یعنی تحت تدابیر و حمایت‌های خاص در مدارس عادی تحصیل خواهد کرد.

وی ادامه داد:‌ برای اجرای طرح سنجش سلامت ۹۰۰ پایگاه در کشور و با حضور بیش از ۶ هزار نیروی انسانی در نظر گرفته شده که در دو نوبت صبح و عصر فعالیت خواهند کرد.

کلیدواژه ها:
زمان انتشار: ۷ خرداد, ۱۳۹۶

مطالب مرتبط


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو
مصاحبه و گفتگو
  • گزارش تصویری