زمان انتشار: ۱۳ تیر ۱۳۹۶ -

بازهم حمله مسلحانه به خودروی حامل زندانی در کرج/۷ متهم دستگیر شدند

دادستان عمومی و انقلاب کرج از دستگیری هفت نفر از متهمانی خبر داد که در ابتدای هفته جاری به فراری دادن یک متهم زندانی در مسیر اعزام او به پزشکی قانونی اقدام کرده بودند.

سرای نور؛حاجی‌رضا شاکرمی با اعلام این خبر گفت: بر اساس گزارش ندامتگاه مرکزی کرج، در تاریخ دهم تیرماه متهمی که پرونده‌اش به اتهام توزیع بیش از ۱۹ کیلو گرم هروئین در شعبه اول دادگاه انقلاب کرج در حال رسیدگی است در هنگام اعزام به پزشکی قانونی از سوی ۱۰ نفر از نزدیکان و آشنایانش فراری داده شد.

وی در تشریح حادثه افزود: در هنگام اعزام متهم، در بلوار ارم کرج سه خودروی سواری به صورت مسلح و با استفاده از سلاح گرم و سرد ضمن مسدود کردن مسیر حرکت خودروی حمل زندانی و شلیک گلوله جنگی با ایجاد رعب و وحشت اقدام به ربودن زندانی و سرباز وظیفه مراقب کردند.

شاکرمی تصریح کرد:متهمان سپس در مسیر اتوبان کرج قزوین با بریدن دستبند زندانی و آزاد کردن سرباز وظیفه، به همراه متهم زندانی متواری می شوند.

دادستان کرج تاکید کرد:با تشکیل پرونده و ارجاع به شعبه ۲۲ بازپرسی پس از صدور دستورات قضایی و اقدامات اطلاعاتی و پیگیری های پلیس آگاهی استان البرز، دو روز بعد، متهمان به همراه فرد زندانی دستگیر و با تفهیم اتهام و قرار قانونی بازداشت شدند.

پاییز سال ۹۰ هم در حالی که خودروی حامل ۹ زندانی از ندامتگاه مرکزی کرج به دادگاه انقلاب کرج در حرکت بود، افراد مسلح با مسدود کردن جاده و تیراندازی به سمت خودرو، قصد داشتند یکی از متهمان را که با جرایم موادمخدر مرتبط بود را فراری دهند. در جریان این حمله مسلحانه علیرضا مرادخانی یکی از مأموران حاضر در خودروی حامل زندانیان، به شهادت رسید.

چند روز پس از این اتفاق، عاملان حمله مسلحانه و شهادت علیرضا مرادخانی، شناسایی و دستگیر شدند؛ عامل اصلی این حادثه که «فرود» نام داشت، در حالی با اتهام قتل عمد محاکمه و به قصاص محکوم شد که خانواده شهید مرادخانی قائل بر این هستند که با توجه به نوع جرم ارتکابی از جمله حمله مسلحانه، انسداد جاده و ایجاد رعب و وحشت، اقدام این افراد مخصوصا قاتل، محاربه بوده است و به همین دلیل تاکنون و باوجود گذشت‌ سال‌ها از قطعی شدن حکم و ارجاع پرونده به واحد اجرای احکام، هنوز خبری از اجرای آن نیست.

کلیدواژه ها:
زمان انتشار: ۱۳ تیر, ۱۳۹۶

مطالب مرتبط


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو