زمان انتشار: ۲۰ تیر ۱۳۹۶ -

کارفرمایان موظف به بیمه کارمندان خود هستند

معاون فنی ودرآمد سازمان تامین اجتماعی گفت: نظارت سازمان تامین اجتماعی بر حق بیمه کارمندان درشرکت‌ها در دو زمینه حقیقی و حقوقی انجام می‌شود وکارفرمایان موظف هستند همه کارمندان خود را بیمه کنند.

سرای نور؛محمد حسن زدا در خصوص نظارت بر کار شرکت‌ها از لحاظ بیمه کارمندان خود، گفت: عدم بیمه برخی کارکنان توسط کارفرمایان شرکتها یک تخلف محسوب می شود که این امر دردو بخش حقیقی و حقوقی توسط سازمان تامین اجتماعی پیگیری می‌شود تا حقی از کارکنان ضایع نشود.

وی افزود: با بازرسی از شرکت‌ها لیست ارسالی کارکنان توسط کارفرمایان به سازمان تامین اجتماعی بررسی می شود این درحالی است که اسامی تمامی کارکنان در شرکت باید در لیست وجود داشته باشد و درصورت رؤیت ناحقی نسبت به افراد جاافتاده از لیست ارائه شده به سازمان با کارفرما برخورد خواهد شد.

معاون فنی و درآمد سازمان خاطر نشان کرد: در بحث نظارت ها تنها به حضور مستقیم در شرکت‌ها اکتفا نمی‌شود بلکه با بازرسی دفاتر قانونی به سرفصل پرداخت های حقوقی و مالی صاحبان شرکت‌ها رجوع شده و بحث پرداخت حقوق به افراد مورد بررسی قرار می‌گیرد بنابر این لیست ارسالی شرکت‌ها با پرداخت های حقوق مقایسه شد و هویت افراد جاافتاده شناسایی می شود.

وی عنوان کرد: بر اساس بخشنامه ۵۳۹ سازمان تامین اجتماعی افراد بیمه نشده توسط کارفرما می‌توانند با مراجعه به واحدهای رسیدگی به شکایات سازمان تامین اجتماعی نسبت به اخذ حق بیمه خود مراجعه کنند تا بررسی های لازم درقبال حق فرد از کارفرما اقدام شود.

کلیدواژه ها:
زمان انتشار: ۲۰ تیر, ۱۳۹۶

مطالب مرتبط


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو