زمان انتشار: ۲۲ تیر ۱۳۹۶ -

آخرین وضعیت پرونده فرودگاه مشهد

دادستان مشهد در خصوص آخرین وضعیت پرونده فرودگاه هاشمی نژاد مشهد توضیحاتی را ارائه کرد.

سرای نور؛

غلامعلی صادقی در خصوص آخرین وضعیت پرونده فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد گفت: در ایام بارندگی و برف سنگینی که در استان مشهد شاهد بودیم، کم‌کاری‌هایی از سوی کادر فرودگاه رخ داد.

وی افزود: تعدادی از شرکت‌ها و پروازهای مسافربری مسافران را سوار کردند، حدود ۸ ساعت مسافران داخل این پروازها در واقع به صورت محترمانه حبس شدند در حالی که از لحاظ قانونی حق انجام چنین کاری را نداشتند و اگر امکان پرواز به هر دلیلی وجود نداشت، باید با اعلام کنسلی، مسافران را به سالن انتظار دعوت می‌کردند.

دادستان مشهد ادامه داد: متأسفانه این کوتاهی‌ها صورت گرفت و در این ماجرا شرکت‌ها،کادر پروازی و کادر فرودگاه مقصر بودند، به همین جهت تعدادی از این افراد که به صورت مستقیم مباشرت داشتند، به عنوان متهم احضار شدند و پرونده‌شان تشکیل شد، البته هنوز بخشی از تحقیقات باقی مانده است.

وی گفت: حدود چهار نفر بازداشتی داشتیم که فعلاً با قرار وثیقه آزاد هستند. پرونده در حال بررسی است و تحقیقات ما همچنان ادامه دارد.

۲۹ دی ماه سال ۹۵ به دلیل بارش شدید برف در مشهد، هواپیماها در فرودگاه شهید هاشمی نژاد زمین‌گیر شدند.در پی اتفاقات رخ‌داده پروازهای متعددی کنسل شد و همچنین مسافران ساعت‌های طولانی در هواپیما محبوس بوده و امکان خروج از پرواز را نداشتند، پرونده رویه قضایی پیدا کرد.

بر اثر این اتفاقات همچنین مدیران برخی شرکت‌های هواپیمایی به دادسرای عمومی مشهد احضار شدند و مدیرکل فرودگاه‌های استان خراسان رضوی نیز یک بار برای ارائه پاره‌ای از توضیحات به دادسرا احضار شده بود.

کلیدواژه ها:
زمان انتشار: ۲۲ تیر, ۱۳۹۶

مطالب مرتبط


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو