زمان انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۶ -

علت کافی نبودن زمان معاینه بیماران/ پزشکان چند شغله در کشور

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به اینکه عدم اختصاص زمان کافی برای معاینه بیمار به لحاظ اخلاقی نیز اقدام قابل قبولی نیست، گفت: پزشکان در کشور چند شغله هستند.

به گزارش  سرای نور،احمد حمزه در خصوص عدم اختصاص زمان کافی برای معاینه بیماران از سوی پزشکان، افزود: متاسفانه نه تنها قانون صرف زمان لازم برای معاینه بیماران توسط پزشکان اجرا نمی شود، بلکه هیچ قانونی در کشور به درستی مورد توجه قرار نمی گیرد، البته عدم اختصاص زمان کافی برای معاینه بیماران تنها در مطب های روانپزشکی رعایت می شود.

 

وی با انتقاد از روحیه قانون گریزی افراد در اکثر مشاغل، ادامه داد: همچنین منفعت طلبی در روحیه برخی پزشکان شاید شرایط را برای فرار از قانون و بی توجهی در معاینه دقیق بیماران با اختصاص زمان کافی فراهم کرده است، البته در برخی موارد هم این موضوع طبیعی است؛ یعنی در مطب پزشکان عمومی با انبوهی از بیماران و بیماری های یکسان پزشک شاید زمان کمتری را برای بیمار در نظربگیرد.

حمزه با بیان اینکه اختصاص زمان کافی برای بیماران میان پزشکان متخصص و فوق تخصص باید بیشتر رعایت شود، تصریح کرد: عدم اختصاص زمان کافی برای معاینه بیمار به لحاظ اخلاقی نیز اقدام قابل قبولی نیست، البته اینکه گفته می شود پزشکان با این روش بیشتر به دنبال کسب درآمد بیشتر هستند، نیز رویکرد قابل قبولی نبوده ، بلکه این موضوع حاکی از این است که پزشکان به دنبال آن هستند که پس ازطبابت به امور دیگری بپردازند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با انتقاد از چند شغله بودن پزشکان در کشور، گفت: پزشکان تک شغله نیستند که با این حرفه کسب درآمد کنند، بلکه مشاغل دیگری نیز دارند که متاسفانه به دلیل عدم اطمینان از شرایط اقتصادی آینده حتی برای افراد پردرآمد، نمی توانند برای بیماران زمان کافی درنظربگیرند؛ البته این موضوع درحرف مختلف و مشاغل گوناگون وجود دارد.

منبع:مهر

کلیدواژه ها:
زمان انتشار: ۲۰ مرداد, ۱۳۹۶

مطالب مرتبط


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو