زمان انتشار: ۲۹ فروردین ۱۳۹۵ -

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت:

۷۰۰۰ واحد صنعتی در کشور تعطیل است

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: هفت هزار واحد صنعتی در کشور تعطیل است.

به گزارش سرای نور؛ علی یزدانی بعدازظهر یکشنبه در نشست بررسی واحدهای صنعتی نیمه‌تمام در شهرک‌های صنعتی استان بوشهر اظهار داشت: استان بوشهر ظرفیت‌های صنعتی بسیار خوبی دارد که برخی از واحدها تعطیل است و باید برای فعال شدن آنها اقدامات لازم صورت گیرد.

وی با اشاره به وجود بیش از ۹۹ هزار واحد تولیدی در حال ساخت در شهرک‌ها و نواحی صنعتی در سطح کشور، خاطرنشان کرد: ۹ هزار و ۳۰۰ واحد دارای پیشرفت بالای ۶۰ درصد هستند.

مدیرعامل شهرک‌های صنعتی ایران اضافه کرد: از مجموع ۸۷ هزار واحد تولیدی دارای پروانه بهره‌برداری در کشور، ۳۷ هزار و ۱۲۰ واحد در شهرک‌ها و نواحی صنعتی مستقر هستند.

وی با اشاره به اینکه ۷۹ هزار واحد واحد تولیدی دارای پروانه بهره‌برداری از واحدهای کوچک هستند، بیان کرد: از این تعداد هفت هزار و ۸۰۰ واحد متوسط و بزرگ هستند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از تعطیلی هفت هزار واحد صنعتی در کشور خبر داد و افزود: ۸۱ درصد این واحدها در شهرک‌ها و نواحی صنعتی قرار دارند.

یزدانی از تکمیل طرح‌های بالای ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی در سال جاری خبر داد و گفت: در سطح کشور دو هزار طرح نیمه‌تمام صنعتی وارد مدار خواهد شد که برای این منظور ۱۶ هزار میلیارد تومان تسهیلات نیاز است.

منبع:مهر

کلیدواژه ها:
زمان انتشار: ۲۹ فروردین, ۱۳۹۵

مطالب مرتبط


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو