زمان انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۶ -

فوق سنگین لیگ در دربی اصفهان

تقابل امیر قلعه‌نویی و زلاتکو کرانچار یکی از جذابیت‌های این هفته لیگ برتر و نیز یکی از جذابیت‌های دربی اصفهان خواهد بود. دو سرمربی که هر دو سابقه قهرمانی در لیگ برتر دارند و هر دو سرمربی سپاهان هم بوده‌اند.

سرای نور؛

یکی از آن‌ها در سال‌های نزدیک گذشته نماد مربی موفق ایرانی محسوب می‌شد و امسال هم تلاش می‌کند روزهای پرافتخار گذشته را دوباره زنده کند. تیم او هم در هفته‌های اول بد نتیجه نگرفته و ۵ امتیازی است. هرچند برای مدعی قهرمانی بودن، آن‌چه قلعه‌نویی به دنبال آن است به نتایج بهتری نیاز دارند. در مقابل او کرانچار قرار دارد که از موفق‌ترین مربیان خارجی است که در لیگ برتر حضور داشته است. کرانچار با سپاهان قهرمان لیگ برتر شده و نتایج خوبی هم در لیگ قهرمانان گرفته است. آمار نبردهای دو مربی هم کاملا متعادل است و این بازی می‌تواند کفه را به نفع یکی از آن‌ها سنگین کند.

 

هم قلعه‌نویی و هم کرانچار سه بار مقابل دیگری پیروز شده‌اند. بازی اول آن‌ها زمانی انجام شده که قلعه‌نویی در سپاهان بود و کرانچار در پرسپولیس. این بازی را قلعه‌نویی ۲ بر یک برد. بازی در لیگ نهم انجام شد. دو سال بعد و در لیگ یازدهم کرانچار این بار در سپاهان بود و قلعه‌نویی در تراکتورسازی. این بار هر مربی یک پیروزی به دست آورد. قلعه‌نویی با یک گل در تبریز پیروز شد و در اصفهان ۲ بر یک به تیم سابق‌اش باخت. در لیگ دوازدهم امیر قلعه‌نویی در تیم محبوبش استقلال بود و در اصفهان سپاهان را یک بر صفر شکست داد. بازی دو تیم در تهران هم یک بر یک مساوی تمام شد. در لیگ بعدی کرانچار چند هفته بیشتر در سپاهان نبود اما در همان مدت کوتاه فرصت بازی با استقلال قلعه‌نویی را پیدا کرد و ۲ بر یک پیروز شد.

 

آخرین رویارویی دو مربی هم در لیگ گذشته بود. اردیبهشت سال گذشته کرانچار به سپاهان آمده بود و توانست تراکتورسازی قلعه‌نویی را دو بر صفر شکست دهد.

 

آمار به نفع هیچ کدام نیست اما قلعه‌نویی دو بازی آخر خود را به کرانچار باخته است. از همان زمانی که نتایج او دیگر مثل گذشته نبوده. اوضاع ذوب‌آهن او اما با تراکتور بحران‌زده نیم‌فصل دوم سال پیش که بازیکن از دست داد و نتوانست بازیکنی جایگزین کند متفاوت است. کرانچار هم باید بالاخره به روند نتایج بد تیم خود در این فصل پایان بدهد. دو مربی انگیزه‌های زیادی برای این بازی خواهند داشت. انگیزه‌هایی بزرگتر از پیروزی در دربی.

کلیدواژه ها:
زمان انتشار: ۲۴ مرداد, ۱۳۹۶

مطالب مرتبط


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو