زمان انتشار: ۲۸ مرداد ۱۳۹۶ -

چرا استقلال با ۳ هافبک بازیساز بازی کرد؟

اجرای سیستم استقلال در بازی با سایپا در هفته چهارم لیگ‌برتر هنوز محل بحث هواداران و کارشناسان فوتبال است.

سرای نور؛

علیرضا منصوریان در بازی با سایپا که این تیم نیاز مبرم به پیروزی برای کم کردن فاصله با پرسپولیس داشت، در اقدامی عجیب تصمیم گرفت به جای وینگر از سه هافبک بازیساز و ۲ مهاجم هدف در ترکیب تیمش استفاده کند، اتفاقی که به گفته خیلی‌ها نه تنها برای این تیم مفید نبود بلکه دوندگی خط هافبک این تیم را کم کرد.

نکته عجیب‌تر اینکه علیرضا منصوریان ترجیح داد امید نورافکن جوان که به خوبی بازیسازی را از عقب زمین آغاز می‌کند را نیمکت‌نشین کند و دقیقا در پست او به مجتبی جباری بازی بدهد، بازیکنی که به طور قطع دوندگی یک هافبک پست ۶ را نداشت.

بهتاش فریبا مدیرفنی استقلال در توضیح این تصمیم کادرفنی به ورزش سه گفت: انتقاد همیشه وجود دارد. زمانی که ما با ۲ هافبک دفاعی بازی می‌کردیم به ما انتقاد می‌کردند که چرا تعداد هافبک‌های هجومی را زیاد نمی‌کنید و حالا هم این انتقاد به ما می‌شود.

او ادامه داد: ما می‌خواستیم با حضور ۳ هافبک طراح خلاقیت را در این خط بالا ببریم و طبیعی است که وقتی مالکیت توپ را بگیری موقعیت گل ایجاد می‌شود و می‌توانی به موفقیت برسی. ما در بازی با سایپا در تمام خطوط خوب کار کردیم و فقط مشکل گلزنی بود که باید در هفته‌های آینده آن را حل کنیم.

مدیرفنی استقلال در مورد تداخل در وظایف مجتبی جباری و سرور چپاروف در طول بازی هم می‌گوید: به هیچ عنوان تداخل وظیفه‌ای وجود نداشت چراکه مجتبی جباری عقب‌تر بازی می‌کرد و از پایین زمین بازیسازی را آغاز می‌کرد و چپاروف در پست پشت مهاجم بازی می‌کرد و شما دیدید در طول بازی هم پاس‌های خوبی داد و هم یکی، دو بار شوت‌زنی کرد.

کلیدواژه ها:
زمان انتشار: ۲۸ مرداد, ۱۳۹۶

مطالب مرتبط


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو