زمان انتشار: ۲۵ مهر ۱۳۹۶ -

کار سخت پرسپولیس برای بالا رفتن از کوه در عمان

سایت AFC دیدار برگشت دو تیم پرسپولیس ایران و الهلال عربستان در مرحله نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان آسیا را مورد تحلیل قرار داد.

سرای نور؛و به نقل از سایت رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC)، الهلال پس از پیروزی ۴ بر صفر سه هفته گذشته در بازی رفت برابر پرسپولیس سه‌شنبه شب در دور برگشت از مرحله نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان آسیا به دنبال تضمین جایگاهش در فینال این رقابت‌هاست.

هت‌تریک عمر خریبین در ابوظبی به نماینده عربستان کمک کرد تا در شرایط بهتری برای صعود به دومین فینال خود در چهار دوره اخیر لیگ قهرمانان آسیا قرار می‌دهد و کوهی را مقابل حریف ایرانی خود قرار داد که باید در ورزشگاه سلطان قابوس از آن بالا بروند.

پرسپولیس

اولین حضور پرسپولیس در مرحله نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان آسیا نمی‌توانست بدتر از این شود و این بدین معناست که آنها برای راهیابی به فینال این رقابت‌ها باید بهترین پیروزی تاریخ خود را رقم بزنند.

در حالی که بازی دور رفت با نتیجه ۲ بر صفر به سود الهلال دنبال می‌شد، در اوایل نیمه دوم پس از اخراج عبدالله عطیف از زمین، پرسپولیس جانی دوباره گرفت، اما آنها در ادامه دو گل دیگر از الهلال دریافت کردند و اکنون خطر حذف از رقابت‌ها را کاملاً حس می‌کنند.

 

آمار پرسپولیس در بازی رفت مقابل الهلال: ۸۲ درصد دقت پاس/ ۵۲ درصد مالکیت توپ و میدان/ ۴۴ پیروزی در نبردهای تن به تن/ خلق ۱۰ موقعیت گل/ ۹ شوت/ ۴ شوت در چارچوب

پرسپولیس که در این بازی مهدی طارمی را در اختیار ندارد، نیاز به دیگر قوای هجومی خود برای پیشروی دارد و جانشین طارمی، گادوین منشا امیدوار است که به شمار دو گلی که در بازی مقابل الاهلی در مرحله قبل به ثمر رساند، بیفزاید.

هیچ یک از بازیکنان دیگر پرسپولیس در این دوره از رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا بیشتر از یک گل به ثمر نرسانده‌اند، اما سه نیروی هجومی سرخپوشان یعنی محسن مسلمان، وحید امیری و علی علیپور قادر به یافتن راهی برای گشودن دروازه حریف هستند و اگر نماینده ایران شانسی برای صعود به فینال داشته باشد، باید راهی برای گشودن دروازه الهلال پیدا کنند.

الهلال

الهلال همچنان تنها تیم بدون شکست در رقابت‌های امسال لیگ قهرمانان آسیاست و پس از پیروزی ۳ بر صفر در بازی رفت از مرحله یک‌چهارم نهایی مقابل العین، در بازی برگشت مقابل نماینده امارات و در بازی رفت از مرحله نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان آسیا برابر پرسپولیس روی هم رفته ۷ گل به ثمر رسانده و دروازه‌اش را هم بسته نگه داشته است.

عمر خریبین، مهاجم الهلال در ابوظبی گل اول بازی مقابل پرسپولیس را به ثمر رساند و در ادامه یاسر الشهرانی اختلاف را به دو گل رساند. عطیف به خاطر دومین خطایی که کارت زرد داشت، از زمین بازی اخراج شد، اما خریبین گل دیگری را به ثمر رساند تا پیروزی الهلال تقریباً قطعی شود.

 

آمار  الهلال در بازی رفت مقابل پرسپولیس: ۸۳ درصد دقت پاس/ ۴۸درصد مالکیت توپ و میدان/ ۵۱ پیروزی در نبردهای تن به تن/ خلق ۱۳ موقعیت گل/ ۱۳ شوت/ ۷ شوت در چارچوب

خریبین اخیراً در تیم باشگاهی و تیم ملی کشورش (سوریه) در فرم و شکل خوبی بوده و در سطح رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا هفت گل به ثمر رسانده است و با هالک، بهترین گلزن تورنمنت تنها دو گل اختلاف دارد، اما الهلال گزینه‌های هجومی دیگری هم دارد.

کارلوس ادواردو، مهاجم برزیلی الهلال هم که مقابل العین هت‌تریک کرد، با هفت‌گل زده در کنار خریبین است، این در حالی است که نواف العابد همیشه تهدیدی برای رقبا بوده و سالم الدوسری هم در بازی رفت فوق‌العاده ظاهر شد و دو پاس گل به هم‌تیمی‌هایش داد.

 

وحید امیری: ۹۰ دقیقه بازی/ ۶۶ ضربه به توپ/ ۷۶ درصد دقت پاس/ خلق ۳ موقعیت/ یک شوت

سالم الدوسری: ۹۰ دقیقه بازی/ ۸۹ ضربه به توپ/ ۸۱ درصد دقت پاس/ خلق ۴ موقعیت/ ۲ شوت

محرومان این بازی: حسین ماهینی و مهدی طارمی از پرسپولیس و عبدالله عطیف از الهلال

محل بازی: ورزشگاه سلطان قابوس

زمان: سه‌شنبه ساعت ۲۰ به وقت محلی عمان (۱۹:۳۰ به وقت تهران)

کلیدواژه ها:
زمان انتشار: ۲۵ مهر, ۱۳۹۶

مطالب مرتبط


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو