زمان انتشار: ۲ آبان ۱۳۹۶ -

فکری: صدر جدول را به سامره نمی‌دهیم

نفت مسجدسلیمان همچنان در صدر جدول یکه‌تازی می‌کند. آرامش و دور از حاشیه بودن که همیشه از محمود فکری سراغ داشتیم امروز به بازیکنان تیمش هم منتقل شده است.

سرای نور؛و به نقل از ایران ورزشی ، بدون شک یکی از دلایل موفقیت‌های مداوم آنها در این فصل همین مساله است. آنها بدون سر و صدا و بازی به بازی کارشان را انجام می‌دهند تا به هدفی که از ابتدای فصل برای خود ترسیم کرده‌اند دست پیدا کنند. هر زمانی هم که مشکلی برایشان ایجاد شده خیلی سریع آن را در مجموعه باشگاه حل کردند. البته فکری خوب می‌داند که بازی‌های پیش‌رو تا چه اندازه سخت است. او انتظار دارد که بازی‌ها مثل سابق با نظم خاصی برگزار و تغییر ناگهانی نداشته باشد.

 

 

تیم پرمهره گل‌گهر سیرجان را شکست دادید و به تنهایی در صدر جدول قرار گرفتید.

گل‌گهر از تیم‌های خوب لیگ است که از ابتدای فصل برای حضور در لیگ برتر برنامه‌ریزی کرده‌اند. این تیم بازیکنان و کادر فنی باتجربه‌ای در اختیار دارد. ما هم می‌دانستیم که به هیچ وجه بازی آسانی نخواهیم داشت. خیلی خوب هم شروع کردیم و به دو گل رسیدیم و در ادامه هم با حفظ نتیجه سه امتیاز با ارزش بازی را به دست آوردیم. البته دو اتفاق خوب بازی با گل‌گهر برای ما این بود که هم گل نخوردیم هم اینکه بعد از مدت‌ها که با یک گل حریفان را شکست می‌دادیم این بار دو گل زدیم.

 

اما نیمه دوم برخلاف انتظار هیچ گلی رد و بدل نشد.

در نیمه دوم باز هم فرصت داشتیم اما بچه‌ها فضاهای حرکتی آنها را بستند و در ضدحملات موقعیت‌هایی را از دست دادیم. البته طبیعی هم بود که آنها برای جبران گل خورده یک مقدار بازتر بازی کنند. اما یک موضوع هم خیلی برای ما عجیب بود.

 

چه موضوعی؟

ما قرار بود دیروز با گل‌گهر بازی کنیم و به همین دلیل از قبل برنامه تمرین را به بچه‌ها داده‌ بودیم اما بعد از بازی ما در تبریز تاریخ جدیدی را اعلام کردند که این باعث شد ما فقط یک جلسه تمرین مفید داشته باشیم.

 

آخرین بازی این هفته میان تیم‌های نساجی و برق شیراز هم با هر نتیجه‌ای به پایان برسد برای شما خوب است.

مساوی که ایده‌آل است اما اگر برنده هم داشته باشد برای ما بد نیست.

 

مشکلات هفته گذشته حل شده است؟

بله، البته مشکل خاصی نبود اما با درایت مدیریت باشگاه، تلاش بچه‌ها و حمایت هواداران در حال حاضر مشکلی نداریم که باید به خاطر این اتفاقات خوب از همه آنها تشکر کنم.
مدتی پیش با علی سامره صحبت می‌کردم که گفت به حاج محمود فکری بگویید صدر جدول فعلا به طور امانت دستش باشد تا به موقعش از او بگیریم.
(می‌خندد) موفقیت علی سامره و تمام بچه‌هایی که وارد عرصه مربیگری شدند اتفاق بسیار خوبی خواهد بود که آرزوی قلبی من است. الان هم که بازی‌های زیادی به پایان فصل مانده و امیدوارم بازیکنان ما دچار غرور نشده و با همدلی و رفاقتی که میان‌شان است تا روز آخر ادامه دهند.

 

نگفتید به سامره چه بگویم.

به علی بگویید صدر جدول را نمی‌دهیم و می‌تواند برای دوم شدن تلاش کند.

 

روز پنج‌شنبه شهرآورد تهران برگزار می‌شود، شما چه ارزیابی از این بازی دارید؟

من از این بازی به عنوان یک استقلالی می‌ترسم چون شرایط استقلال خیلی رو به راه نیست و سرمربی جدیدش هم تجربه شهرآورد تهران را ندارد اما برعکس پرسپولیس تیمی است که فوتبال را خوب بازی می‌کند و مربی‌اش قطعا اشتباه فصل گذشته را تکرار نخواهد کرد چون او در همان بازی هم می‌توانست برنده باشد. بازیکنان استقلال اگر همه توانشان را نتوانند به کار بگیرند احتمال باختشان هم وجود دارد اما اگر روز خوب‌شان باشد و با همه وجود بازی کنند شانس برنده شدن را هم دارند.

 

شفر تا امروز در دو بازی روی نیمکت استقلال نشسته و…

در حال حاضر نمی‌شود درباره عملکردش اظهارنظر کنیم. به هر حال او تیمی را قبول کرده که در اوج بحران قرار دارد. مشکلات درون تیمی و مشکلات دیگر گریبان آنها را گرفته است و به همین دلیل به این زودی نمی‌توان درباره‌اش نظر داد. به هر حال امیدوارم از توانایی‌هایش به بهترین شکل استفاده کند و انرژی بیشتری بگذارد تا بازی‌های بهتری را از استقلال ببینیم چون این تیم به لحاظ مهره چیزی کم ندارد و فقط باید حواشی را کنترل کند.

 

به حواشی اشاره کردید و حتما شنیدید که وریا غفوری و محسن مسلمان را به خطار قلیان کشیدن محروم کردند.

 

ببینید نفس کار که اشتباه است و بچه‌ها باید خیلی مواظب خودشان باشند چون الان با این همه فضای مجازی همه می‌توانند عکاس و فیلمبردار باشند. بازیکنانی که در تیم‌های بزرگ بخصوص استقلال و پرسپولیس بازی می‌کنند باید بدانند که کوچکترین کارشان شاید چالشی بزرگ به وجود آورد اما من سوالم این است که در بحث تشویق‌ها چکار کردیم که حالا می‌خواهیم تنبیه کنیم. مسوولان فدراسیون برای مربیان و بازیکنانی که سالم کار می‌کنند چه کاری انجام داده‌اند. چقدر الگوسازی مناسب داشتیم که حالا می‌خواهند درس اخلاق بدهند، متاسفانه عادت داریم که هیچ چیزی ندهیم و همه چیز بخواهیم.

 

درباره الگوسازی مناسب بیشتر توضیح می‌دهید؟

وقتی بعضا الگوهای نامناسب و ضد ارزش به برنامه‌های ورزشی دعوت می‌شوند چه انتظاری از بازیکن جوان داریم. اصلا با این شرایط باید به همین قلیان کشیدن هم راضی باشیم. من یک نمونه از تیم خودمان مثال بزنم.

 

بفرمایید.

زمانی که خیلی راحت فیلمی از رختکن ما تهیه می‌شود و در ادامه‌اش انگ دوپینگ به ما می‌زنند و هیچ اتفاقی هم نمی‌افتد چطور می‌توان انتظار داشت که همه سالم کار کنند. وقتی بعضی مدیران فوتبالی ما مشکل دارند چرا می‌خواهیم با بازیکنان برخورد کنیم. اگر اینها درست شود بقیه مسائل هم درست خواهد شد.

کلیدواژه ها:
زمان انتشار: ۲ آبان, ۱۳۹۶

مطالب مرتبط


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو