زمان انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۶ -

ویدمار: حس ورزشگاه آزادی دیگر برایم تکرار نشد

آئورلیو ویدمار بازیکن تیم ملی استرالیا از دیدار رفت برابر ایران به عنوان مسابقه ای فراموش نشدنی یاد می کند که هدف فوتبال در آن نمایان شده است.

سرای نور؛بیست سال از صعود تاریخی تیم ملی ایران به جام جهانی ۱۹۹۸ می گذرد، اما هر سال ۸ آذر خاطرات این دیدار حماسی همچنان ورق می خورد و در مورد آن صحبت می شود.

این صعود هر چقدر که برای بازیکنان ما و هواداران فوتبالی شیرین و فراموش نشدنی بود، برای استرالیایی ها به مراتب تلخ تر و فراموش نشدنی تر بوده است؛ به گونه ای که پس از گذشته ۲۰ سال صفحات وب سایت های استرالیایی به مرور چگونگی این شکست می پردازند و در پلی آف جام جهانی ۲۰۱۸ برابر هندوراس اگرچه کانگوروها بلیت روسیه را گرفتند، ترس از تکرار تاریخ در ذهن آنها بار دیگر زنده شده بود. اما یکی از بازیکنان استرالیا در آن زمان به شیوه ای متفاوت این دیدار را به ذهن سپرده است.

آئورلیو ویدمار یکی از بازیکنان حاضر در دیدار تاریخی ایران و استرالیا بود، که در حال حاضر هدایت تیم بانکوک تایلند را در اختیار دارد. ۲۰ سال پس از ناکامی استرالیا در رسیدن به جام جهانی فرانسه ویدمار در مورد دیدار رفت در ورزشگاه آزادی که با نتیجه یک بر یک خاتمه یافت، می گوید: « ما از داخل زمین علیرغم فاصله ای که داشتیم تمام حس ها را از تماشاگران می گرفتیم. اگرچه این حس‌ها اصلا صمیمانه نبود، ولی خیلی هیجان انگیز بود. هر وقت سمت گل می رفتیم و حمله ای انجام می دادیم، این حس را از آنها می گرفتیم.»

وی ادامه می دهد:« این یکی از بهترین حس هایی بوده که من هیچ جای دیگری تجربه نکردم. اصولا هدف فوتبالم همین است. بازی خوب با یک تیم خوب در یک جو خوب، که تمام این ها در بازی رفت ایران و استرالیا فراهم بود.»

کلیدواژه ها:
زمان انتشار: ۱۳ آذر, ۱۳۹۶

مطالب مرتبط


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو