زمان انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۶ -

اگر به کارلوس امکانات ندهیم، به مردم خیانت کرده‌ایم

امید نمازی دستیار پیشین کارلوس کی‌روش ندادن امکانات مناسب به تیم ملی فوتبال را در شرایطی که این تیم شانس صعود به دور بعد جام جهانی را دارد، خیانت به فوتبال و مردم ایران می‌داند.

سرای نور؛به نقل از ایسنا، تیم ملی فوتبال ایران در گروه B جام جهانی روسیه با تیم‌های پرتغال، اسپانیا و مراکش هم گروه شد تا بازی دشواری را در بهار و تابستان سال آینده برای صعود به مرحله بعد داشته باشد.

امید نمازی، دستیار پیشین کارلوس کی‌روش و سرمربی تیم ملی زیر ۱۸ سال آمریکا که تا قبل از حضور در جام جهانی برزیل همراه تیم ملی بود، درباره هم‌گروهی ایران با سه تیم خوب از اروپا و آفریقا گفت: با تیم‌های قدرتمندی هم گروه شدیم. این موضوع قابل انکار نیست ولی باید بیش‌ترین تلاش را به خرج بدهیم و امیدوار به صعود باشیم. باید بازی‌های تدارکاتی بیش‌تری را برگزار کنیم تا تیم ملی با آمادگی کامل در جام‌جهانی شرکت کند و سربلند از مسابقات برگردد.

مربی پیشین تیم درباره بازی‌های تدارکاتی تیم ملی با تیم‌های نه چندان قدرتمند و انتقاد کارلوس کی روش به روند آماده‌سازی این تیم در راه جام جهانی تاکید کرد: اگر تمام امکانات را در اختیار کی‌روش قرار ندهیم و حمایت کامل از تیم ملی نشود، ما به فوتبال و مردم مملکت خیانت کردیم چون برای اولین بار تیم ملی دو بار پیاپی به جام جهانی رفته است. اگر بازی‌های تدارکاتی خوب داشته باشیم و تیم ملی بتواند با بازی برابر تیم‌های بزرگ‌تر آماده شود، مطمئنا به مرحله دوم‌ می‌رسند. هر چند گروه‌مان سخت است اما باید سعی بر این باشد که بیش‌ترین امکانات در اختیار کارلوس باشد و همه از صعود تیم ملی خوشحال شوند.

او با اشاره به مشکلات تیم ملی ایران در جام جهانی ۲۰۱۴، افزود: مطمئنا در برزیل میانگین سنی تیم بالا بود و دوندگی کافی وجود نداشت. البته مقابل آرژانتین نمایش خوبی داشتند. باید برابر نیجریه بازی را می‌بردیم و مقابل بوسنی تهاجمی‌تر بازی می‌کردیم، حریف به ایران ضربه و آسیب زد و توانست بازی را ببرد. در هر صورت بازی‌های مقدماتی و بازی‌های آماده‌سازی با تیم‌هایی در این سطح به تیم ملی کمک می‌کند و ما را آماده جنگ در جام جهانی می‌کند.

نمازی با تمجید از نسل فعلی بازیکنان تیم ملی ادامه داد: الان نسل بسیار خوب، جوان و دونده در فوتبال ایران حضور دارد و همه آن‌ها به کار کی‌روش اعتقاد دارند و با همدلی می‌توانند به مرحله بعد برسند.

سرمربی تیم ملی زیر ۱۸ سال آمریکا درباره شباهت بازی ایران و مراکش به بازی ایران و نیجریه در جام جهانی ۲۰۱۴ و احتمال پیروزی شاگردان کی‌روش مقابل مراکش خاطرنشان کرد: مطمئنم می‌توانیم این بازی را ببریم و نتیجه را به نفع خودمان رقم بزنیم. نباید این تیم را دست کم بگیریم و فکر کنیم قبل از بازی سه امتیاز از آن ایران است. باید با یک برنامه خوب جلو برویم و بتوانیم مراکش را شکست دهیم و سه امتیاز حیاتی را از آن خودمان کنیم چون بدون پیروزی، صعود به دور بعد امکان‌پذیر نیست. بنابراین دیدار ایران و مراکش، یک بازی حیاتی است.

به گزارش ایسنا، مراکش بدون گل خورده و بدون شکست و ایران با دو گل خورده و بدون شکست راهی جام جهانی شدند و از نظر دفاعی بهترین تیم‌های دور انتخابی لقب گرفتند.

او در پاسخ به این سوال که تقابل دو تیم تدافعی چه نتیجه‌ای را به دنبال خواهد داشت؟ یادآور شد: درست است که تیم دفاعی هستیم و گل‌های کمی خوردیم ولی استعدادهای خوبی در فاز تهاجمی داریم. مطمئنا مهره‌های موجود در خط حمله و هافبک می‌توانند ضربه خود را به تیم مراکش بزنند. به هر صورت من این توانایی را در تیم مراکش نمی‌بینم اما مطمئنم با استعدادهای موجود در خط حمله به گل می‌رسیم و بازی را می‌بریم.

نمازی درباره بازیکنانی مانند علیرضا جهانبخش، کاوه رضایی و رضا قوچان نژاد که در تیم ملی برخلاف تیم باشگاهی، چشم‌گیر بازی نمی‌کنند و دلایل این اتفاق گفت: فکر می‌کنم مشکل این بازیکنان ناهماهنگی است. آن‌ها مدت کوتاهی کنار هم هستند. اگر بتوانیم این بازیکنان را کنار هم داشته باشیم و با یک یا چند اردوی طولانی مدت این هماهنگی به دست می‌آید و این بازیکنانی کارایی خود در باشگاه‌شان را در تیم‌ملی هم خواهند داشت.

در حالی که کم‌تر کسی به بردن اسپانیا فکر می‌کند، برخی برتری برابر پرتغال را امکان پذیر می‌دانند. امید نمازی درباره این موضوع گفت: پرتغال کشوری است که کی روش کار مربیگری را آن‌جا شروع کرد و موفقیت‌های مختلفی را تیم‌های رده سنی این کشور داشته و دوست دارد خودی نشان دهد و با ایران هم آن موفقیت را تکرار کند. تصورم از این بازی، یک بازی واقعا تهاجمی و زیبا است و امیدوارم تیم ملی بتواند مهره‌های کلیدی پرتغال را کنترل کند و اجازه فعالیت را به آن‌ها ندهیم.

کلیدواژه ها:
زمان انتشار: ۱۵ آذر, ۱۳۹۶

مطالب مرتبط


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو