زمان انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۶ -

دردسر بزرگ رقبای ایران در جام جهانی

فاصله شهرهای میزبان بازی های گروه B جام جهانی 2018 با یکدیگر بسیار زیاد است.

سرای نور؛به نظر می رسد سختی کار برای مراکش در جام جهانی ۲۰۱۸ محدود به شکل فوتبالی تیم های قدرتمند حاضر در گروه B نخواهد بود و به برنامه ریزی برای بازی در ۳ شهر مختلف روسیه در مرحله گروهی نیز مربوط می شود.

پس از پایان بازی اول در تاریخ ۱۵ ژوئن در سنت پترزبورگ، بازیکنان این تیم باید حدود ۷۰۰ کیلومتر تا مسکو طی کنند تا در بازی دوم حاضر شوند. پنج روز بعد هم باید برای تقابل با اسپانیا به ۱۲۰۰ کیلومتریِ مسکو یعنی شهر کالینینگراد سفر کنند.

 

اسپانیا هم شرایط چندان بهتری نسبت به مراکش نخواهد داشت. آنها برای سفر از سوچی (محل بازی با پرتغال) تا کازان که بازی مقابل ایران در آن شهر برگزار می شود، باید ۲۰۰۰ کیلومتر طی کنند و دوباره برای حضور در بازی سوم مقابل مراکش نیاز دارند که ۲۰۰۰ کیلومتر دیگر را تا کالینینگراد سفر کنند. این یعنی لاروخا برای گذراندن ۳ بازی مرحله گروهی خود بیش از ۴۰۰۰ کیلومتر سفر خواهد کرد.

 

سومین تیم گروه B جام جهانی یعنی پرتغال پس از اینکه بازی حساس خود مقابل اسپانیا را در شهر سوچی برگزار کند، برای بازی با مراکش باید به پایتخت روسیه سفر کند. مسافت بین سوچی و مسکو بیش از ۱۶۰۰ کیلومتر است. سلسائو پس از بازی با مراکش باید برای مصاف با تیم ملی ایران مسافت حدود ۶۵۰ کیلومتری مسکو تا سارانسک را طی کند.

 

تیم ملی کشورمان نسبت به سایر تیم های گروه دوم جام جهانی شرایط بهتری از این حیث دارد. ملی پوشان ما که نخستین بازی را مقابل مراکش در سنت پترزبورگ برگزار می کنند، برای رسیدن به شهر کازان، مسافتی طولانی در حدود ۱۵۰۰ کیلومتر را در پیش دارند. اما پس از انجام بازی دوم در کازان و برای رسیدن به شهر سارانسک  شاگردان کی روش باید ۴۰۰ کیلومتر مسافت را طی کنند که به نسبت سفرهای ۳ تیم دیگر گروه مسافت کمتری است و سختی بازی آخر ما را کاهش می دهد.

 

بازی های گروه B جام جهانی در مجموع در هشت شهر روسیه پراکنده شده اند و هر تیم این گروه ۳ بازی خود را در ورزشگاه های مختلف برگزار می کند که البته برای سایر گروه ها نیز روال به همین ترتیب است. این موضوع پایداری شرایط را برای تیم ها سخت می کند و وسعت روسیه و فاصله زیادی که شهرهای این کشور با یکدیگر دارند، سازگاری بازیکنان با جو و آب و هوا را تحت تاثیر قرار می دهد.

کلیدواژه ها:
زمان انتشار: ۱۵ آذر, ۱۳۹۶

مطالب مرتبط


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو