زمان انتشار: ۲۲ آذر ۱۳۹۶ -

نکیسا: نامه گل‌محمدی وجاهت قانونی ندارد

انتشار نامه مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران مبنی بر عدم واگذاری تیم نفت به شرکت طلاییه بر اساس دستور مقام قضایی، این باشگاه قدیمی را با یک چالش تازه روبرو کرده است.

سرای نور؛در حالیکه تیم های لیگ برتری خودشان را برای حضور قدرتمندتر در نیم فصل دوم آماده می کنند تیم نفت تهران در اوج بلاتکلیفی قرار دارد و مشخص نیست عاقبت این تیم چه خواهد شد؟ تا اینجا که نفت لیگ قهرمانان آسیا را از دست داده ، فرصت نقل و انتقالات نیم فصل را در شرف از دست رفتن می بیند، بازیکن خوبش در معرض شکار توسط تیم های دیگر هستند و … نفت امروز حال خوشی ندارد و دورنمای امیدوارکننده ای هم دیده نمی شود. نیما نکیسا دروازه بان سابق تیم ملی ایران و مربی تیم نفت تهران درباره شرایط این روزهای نفت تهران گفت:« متاسفانه خبرهای خوبی نداریم و این به تیم نفت لطمه زده است. »

او افزود:« من می خواهم به دوست خوبم آقای رضا گل محمدی مدیر کل ورزش و جوانان استان تهران بگویم اگر این نفت در زمان مدیریت شما به لیگ پایین تر سقوط کند و اگر سرنوشتی مثل پاس، برق شیراز، صبا باتری و راه آهن داشته باشد، برای مدیریت شما خوب نیست! هر چه زودتر فکری بکنید و راهکاری را به وجود بیاورید که تیم را حفظ کنید آن وقت برای آینده فکری درست و حسابی بکنید. الان تیم های ریشه دار یکی یکی از سطح اول فوتبال ایران خداحافظی می کنند و تیم های جدید و بدون ریشه جای آن ها را می گیرند. آن وقت ما در برنامه های ورزشی می گوییم که چرا تماشاگران با فوتبال قهر کرده اند؟ این در حالی است که کم شدن علاقه مردم به فوتبال ریشه در مدیریت و سیاست های اشتباه دارد.»

مربی تیم نفت تهران در ادامه گفت:« ببینید آقای جهانیان یا هرکس دیگری اگر قرار باشد برای این تیم هزینه کند باید مالکیت تیم و باشگاه به نامش شود. مردم باید قضاوت کنند که آیا درست است کسی که مالکیت را به نام او نزده اند برای تیم هزینه کند؟ بازهم دم جهانیان گرم که تا حالا بیست درصد از پول ها را از جیبش داده است، که اگر من بودم نمی دادم.»

نکیسا همچنین اضافه کرد:« من سمپاتی نسبت به کسی ندارم اما قاعده می گوید که برای چیزی که متعلق به شما نیست هزینه نکنید. موضوع دیگر این است که هنوز سیاست گذاری کلان وزارت نفت در تیم داری مشخص نیست.

صنعت نفت و پارس جنوبی هم زیر بار مشکلات در حال نابودی هستند. آیا مردم آبادان که هشت سال جنگ را به سخت ترین شکل تحمل کردند و هیچ تفریحی جز فوتبال در آبادان ندارند حقشان این است؟ یا اصل خصوصی سازی را رعایت کنید یا اگر می خواهید تیم ها دولتی بمانند پس باید هزینه کنید! مملکت ما یک کشور فقیر نیست. ما از شیلات تا نفت و حتی عوارض خروج از کشورمان درآمد داریم و کشور ثروتمندی هستیم.»

نکیسا درباره وضعیت نفت بعد از انتشار نامه مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران گفت:« این نامه هیچ وجاهت قانونی و رسمی ندارد چرا که تا امروز هیچ نامه ای رسما به آقای جهانیان ابلاغ نشده است. من دوبار بیشتر جهانیان را ندیدم اما به نظرم ایشان اهل جبهه و جنگ است و آستین ها را بالا زده است و دارد کار می کند. جهانیان تا امروز یک بار هم در امور فنی تیم دخالت نکرده و حتی بعد از باخت ها یک بار نیامده بگوید چرا باختید؟»

دروازه بان تیم ملی ایران در جام جهانی ۹۸ فرانسه همچنین گفت:« امروز آقای مداح کجاست؟ شفیع زاده ها کجا هستند؟ هدایتی و صوفیانی چطور؟ تمام کسانی که به این فوتبال آمدند تا کمک کنند را از فوتبال فراری دادند آن وقت می گویند چرا پرسپولیس نمی تواند یقه الهلال را بگیرد. با این وضع فوتبال چه توقعی است که تیم هایمان در آسیا بتوانند مقابل بهترین ها قد علم کنند.»

او درباره اینکه در نیم فصل ممکن است نفت برخی بازیکنان موثرش را از دست بدهد و همچنین درباره جذب بازیکن جدید گفت:« شک نکنید تیم های دیگر دنبال بازیکنان ما هستند و اگر همین روند ادامه داشته باشد بازیکنان خوبمان را می گیرند. از طرف دیگر پول نداریم که بازیکن جدید بگیریم.»

نکیسا در انتها گفت:« من به شما قول می دهم ما اگر یک مقدار از نظر مالی شرایطمان بهتر شود، می توانیم در میان تیم های نیمه بالای جدول باشیم. ما در حال حاضر تمرین می کنیم اما بازیکن باید با روحیه مناسبی به تمرین بیاید. بازیکنان ما زندگی و خانواده دارند و وقتی پول نباشد روحیه لازم برای تلاش کردن را نخواهند داشت.»

کلیدواژه ها:
زمان انتشار: ۲۲ آذر, ۱۳۹۶

مطالب مرتبط


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو