زمان انتشار: ۲۷ آذر ۱۳۹۶ -

گزارش: رونالدو و همه جام هایی که برای رئال گرفت

در دوران پرافتخار حضور در رئال مادرید، رونالدو تا به حال موفق به فتح 15 جام ارزشمند با این تیم شده و انواع افتخارات را درو کرده است.

سرای نور؛کلکسیون ستاره پرتغالی رئال مادرید در سالهای اخیر مملو از افتخارات فردی و تیمی بوده است که معمولا او نقش اول را در این دستاوردهای مهم ایفا کرده است.

در ادامه به اختصار جام های فتح شده توسط رئال مادرید و رونالدو را طی سالهای اخیر مرور خواهیم کرد؛

کوپا دل ری ۲۰۱۱

رونالدو برای فتح اولین جام خود تا فصل دوم حضور در مادرید صبر کرد تا در فتح کوپا دل ری نقشی اساسی را برای تیمش ایفا کند. ستاره پرتغالی در هر ۲ دیدار مرحله نیمه نهایی برابر اتلتیکومادرید موفق به گلزنی شد و پرواز دیدنی او در دقیقه ۱۰۳ برابر بارسا در فینال، سند قهرمانی کهکشانی ها بود.

لالیگا ۲۰۱۲-۲۰۱۱

در یک فصل ساده و فوق العاده، CR7 موفق به زدن ۴۶ گل مجموعا در ۶۰ بازی تیمش شد تا لوس بلانکوس در سالی که تنها مغلوب لوانته و بارسا شد، با فرمانده ترسناکش لالیگا را از آن خود کند.

سوپرکاپ اسپانیا ۲۰۱۲

بعد از سپری کردن سالی درخشان، قوهای سپید در سوپرکاپ نیز موفق به غلبه بر بارسلونا شدند. با توجه به شکست ۲-۳ در نوکمپ که با گلزنی کریستیانو همراه بود، آنها در برنابئو ۱-۲ رقیب دیرینه را مغلوب کردند تا این جام را نیز به کلکسیون خود اضافه کنند.

کوپا دل ری ۲۰۱۴-۲۰۱۳

آخرین کوپای رونالدو به سال ۲۰۱۴ باز می گردد که کهکشانی ها در فینال بارسا را ۱-۲ مغلوب کردند و گرچه در بازی نهایی گرت بیل ستاره بازی لقب گرفت، اما رونالدو در این دوره با زدن ۳ گل از جمله ۲ گل در مرحله نیمه نهایی برابر اتلتیکومادرید نقشی مهمی را در قهرمانی تیمش ایفا کرد.

لیگ قهرمانان ۲۰۱۴-۲۰۱۳

در یکی از بهترین فصول اروپایی، رونالدو در ۱۱ بازی ۱۷ گل زد و تنها در دیدار رفت برابر بایرن در نیمه نهایی در گلزنی ناکام ماند (رونالدو در دیدار برابر گالاتاسرای و دورتموند به علت مصدومیت غایب بود).

به ثمر رساندن ۲ گل در مونیخ برابر بایرن، لوس بلانکوس را راهی فینال کرد تا آنها در لیسبون ۱-۴ تیم سیمئونه را مغلوب کنند.

سوپرکاپ اروپا ۲۰۱۴

پس از پیروزی قهرمانی لیگ قهرمانان، رئال با برنده لیگ اروپا، سویا در سوپرجام یوفا روبرو شد و رونالدو در دیدار عاطفی برای گرت بیل که در ولز برگزار می شد، دوباره درخشید و هر دو گل تیمش را در جریان پیروزی ۲-۰ به ثمر رساند.

جام باشگاه های جهان ۲۰۱۴

اگرچه شما به عنوان فاتح اروپا راهی این بازی های می شوید، هرگز قهرمانی در چنین مسابقات معتبری آسان نیست. رئال مادرید برای قهرمانی به مراکش سفر کرد و برابر کروزازول ۴-۰ و سن لورنزو ۲-۰ پیروز شد؛ اما رقبا به حدی خوب بودند که رونالدو در گلزنی ناکام ماند.

لیگ قهرمانان ۲۰۱۶-۲۰۱۵

سپری کردن یک فصل فوق العاده دیگر در اروپا باعث شد رونالدو در ۱۲ بازی موفق به زدن ۱۶ گل شود که البته ۴ تای آن برابر مالمو در جریان پیروزی ۰-۸ در مرحله گروهی به ثمر رسید. اما مهم ترین ماموریت رونالدو در آن فصل، هت تریک برابر ولسفبورگ و جبران شکست ۰-۲ رفت در آلمان بود. در فینال هم ستاره پرتغالی زننده پنالتی قهرمانی برابر اتلتیکومادرید لقب گرفت.

سوپر جام اروپا ۲۰۱۶

در جریان پیروزی ۲-۳ شاگردان زیدان در فینال برابر سویا، CR7 به علت آسیب دیدگی غایب بود و تنها نظاره گر درخشش همبازیانش در فینال بود.

جام باشگاه های جهان ۲۰۱۶

بعد از پیروزی ۰-۲ در نیمه نهایی، قوهای سپید در فینال به مصاف کاشیما آنتلرز رفتند و گرچه حریف ژاپنی تا دقیقه ۵۲ با نتیجه ۱-۲ از حریف نامدار خود پیش بود، اما ستاره پرتغالی کار را به تساوی کشاند و دبل او در اوقات اضافی یک جام دیگر را برای زیدان به ارمغان آورد.

لالیگا ۲۰۱۷-۲۰۱۶

برای فتح اولین لالیگا از سال ۲۰۱۲، کهکشانی ها تنها ۳ امتیاز بیشتر از بارسا داشتند؛ اما کریستیانو در روز پایانی برابر لاکرونیا دبل کرد. اما در فصلی که دو رقیب دیرینه هر ۲ بیش از ۱۰۰ گل به ثمر رساندند، تیم زیدان در ال کلاسیکوها نتوانست بارسلونا را مغلوب کند.

لیگ قهرمانان ۲۰۱۷-۲۰۱۶

یک سال شگفت انگیز دیگر رونالدو با زدن ۱۳ گل در ۱۲ بازی؛ اما خاصیت بازیکنان بزرگ این است که در لحظات حساس به داد تیم خود می رسند و رونالدو با ۲ هت تریک برابر بایرن و اتلتیکو و دبل در فینال برابر یوونتوس، این واقعیت را به بهترین شکل به اثبات رساند.

سوپرکاپ اسپانیا ۲۰۱۷

در دیداری پرحاشیه، رونالدو در نوکمپ به زیبایی دروازه بارسا را گشود؛ اما دریافت ۲ کارت زرد در مدتی کوتاه باعث اخراج و البته محرومیت او شد؛ اما به هر حال کهکشانی ها بازی رفت را ۱-۲ و دیدار برگشت را ۰-۲ پیروز شده و بر بام اسپانیا تکیه زدند.

سوپرجام اروپا ۲۰۱۷

در مسابقه ای حیثیتی، قوهای سپید با نتیجه ۱-۲ یونایتد تحت هدایت مورینیو را با گلهای ایسکو و کاسمیرو مغلوب کردند؛ اما رونالدو که تازه از بند مصدومیت رها شده بود، در دقیقه ۸۳ راهی زمین شد و در اوقات اضافی با ضربه سر دروازه دخیا را تهدید کرد.

جام باشگاه های جهان ۲۰۱۷

دوباره هنگامی که تیم زیدان در موقعیتی دشوار قرار گرفت، رونالدو به داد این تیم رسید و گلزنی او در مرحله نیمه نهایی برابر الجزیره و تک گل دیدنی وی در فینال برابر گرمیو، تضمین کننده قهرمانی این تیم در ابوظبی شد.

کلیدواژه ها:
زمان انتشار: ۲۷ آذر, ۱۳۹۶

مطالب مرتبط


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو