زمان انتشار: ۲۹ آذر ۱۳۹۶ -

گزارش زنده از مجمع سالانه فدراسیون فوتبال

مجمع عمومی سالانه فدراسیون فوتبال از ساعت 14:30 با حضور وزیر ورزش آغاز شد.

سرای نور؛

مجمع عمومی فدراسیون فوتبال از عصر امروز آغاز شد. مراسمی که طی آن آخرین عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال نیز انتخاب خواهد شد.

 

* از ساعت ۱۴ مهمانان یکی پس از دیگری وارد محل برگزاری مراسم شدند.

 

* رئیس فدراسیون فوتبال و دبیر وی که میزبانان اصلی مراسم امروز محسوب می شوند زودتر از سایرین در محل برگزاری مراسم حاضر بودند.

 

* مدیران عامل باشگاه ها، اعضای هیات رئیسه، روسای هیات ها، معاون قهرمانی وزارت ورزش، نماینده بازیکنان (سیدجلال حسینی) و … پانزده دقیقه پیش از آغاز مراسم حضور یافتند.

 

* وزیر ورزش و جوانان، جزو آخرین مهمان هایی بود که راهی مجمع شد.

 

* پس از آغاز مراسم محمدرضا ساکت به عنوان دبیرکل فدراسیون فوتبال شروع به سخنرانی کرد. او با اعلام اینکه ۶۱ نفر از ۶۳ نفر واجد شرایط در مجمع حضور دارند و به این ترتیب مجمع رسمیت پیدا می کند، سخنانش را ادامه داد.

 

* او همچنین با بیان اینکه وزیر ورزش در بخشی از مجمع سخنرانی خواهد کرد گفت: با وجود تاخیر وزیر، با درخواست آقای داورزنی مجمع را آغاز می کنیم تا بعدا وزیر ورزش به جمع اضافه شود.

 

* ساکت بعد از ورود وزیر ورزش، به او خوشامد گفت و از راهنمایی های او در مدت زمان اخیر تقدیر و تشکر کرد.

 

* کلیپی بلند مدت از اقدامات فدراسیون فوتبال در یک سال اخیر پخش شد.

 

* گزارشی کامل از حضورهای فوتبال ایران در رده های پایه و بزرگسالان در رقابت های بین المللی و در یک سال اخیر در این کلیپ به تصویر کشیده شد.

 

* پس از پخش این کلیپ، مهدی تاج ضمن خوشامدگویی به نفرات حاضر صحبت های ابتدایی را به انجام رساند.

 

* پس از تاج، نوبت به مسعود سلطانی فر رسید تا به ایراد صحبت های خود بپردازد.

 

* وزیر ورزش پیام تبریک خود را به فدراسیون فوتبال بابت افتخارات یک فصل اخیر این فدراسیون در رده های پایه و بزرگسالان، همچون صعود پنج تیم ایران به مسابقات جهانی و کسب عنوان بهترین فدراسیون آسیا، عرضه داشت. وی از رسانه ها نیز بابت انعکاس اخبار و رویدادها و انتقادات و پیشنهادات و البته حضور به موقع آنها که در نهایت باعث پیشرفت فوتبال شده اند، تشکر کرد.

 

* سلطانی فر در صحبت های خود به وضعیت مالی و مالیاتی باشگاه های مختلف نیز اشاره کرد و اعتقاد دارد وضعیت این باشگاه ها باید هر چه سریعتر به نتیجه برسد. وزیر ورزش معتقد است عدم برنامه ریزی در این موارد باعث شده تا مالیات بسیاری از باشگاه ها علی الراس محاسبه شود و همین موضوع وضعیت مالی باشگاه ها را پیچیده تر کرد.

 

* وزیر ورزش در رابطه با قرعه کشی رقابت های جام جهانی ۲۰۱۸ معتقد است: قرعه سختی نصیب ما شد و شاید حضور تیم هایی نظیر پرتغال و اسپانیا باعث شود خیلی ها ناامید شوند اما اگر به گذشته نیز رجوع کنیم می بینیم در هر دوره ای که حضور داشتیم قرعه سختی نصیب ما شده و در نهایت ما توانستیم در برابر بزرگترین تیم های دنیا به بازی بپردازیم.

 

* سلطانی فر ادامه داد: با برنامه ریزی هایی که انجام شده و بازی های تدارکاتی که برای حضور موفق در جام جهانی در نظر گرفته شده است، امیدوارم بتوانیم در همین گروه مشکل نیز نتیجه مورد نظر را به دست بیاوریم. وضعیت مالی تدارک تیم ملی نیز مشخص شده و در حال تامین آن هستیم تا بتوانیم بدون مشکل راهی جام جهانی شویم.

 

* وی در رابطه با مجمع فدراسیون فوتبال گفت: برخی اخباری که در رابطه با زد و بندها و پشت پرده به گوش می رسد نگران کننده است اما به دنبال این هستیم تا در وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال این روند را تغییر دهیم. نیاز به اراده و عزم عمومی داریم و امیدوارم تا با همین روند رو به رشد پیش برویم. ما مدت هاست در رنکینگ فیفا، تیم اول آسیا محسوب می شویم. در رابطه با اقتصاد ورزش نیز برنامه ریزی هایی انجام شده است. برنامه هایی همچون سیاست های تشویقی برای حضور اسپانسرهای مختلف در عرصه ورزش. ما نباید خودمان را محدود به منابع دولتی کنیم. بخش خصوصی حقیقی رقمی بسیار بیشتر از آنچه این روزها می بینیم می تواند در ورزش سرمایه گذاری کند.

 

* وقتی تراز مالی بسیاری از باشگاه های بزرگ دنیا را می دیدم، ارتباط با کمپانی های مختلف، استفاده از برند این باشگاه ها برای درآمدزایی، استفاده از اسپانسرهای واقعی و … باعث شد تا آنها به رقمی بسیار بالا برای اداره تیم ها دست پیدا کنند.

 

* پس از صحبت های وزیر ورزش، نوبت به حسابرسی فدراسیون فوتبال بود تا در این باره گزارشی ارائه شود.

 

* در میان گزارش مربوط به حسابرسی عنوان شد فدراسیون فوتبال در سال های اخیر دو ساختمان در اختیار استقلال و پرسپولیس قرار داده؛ اما هنوز مدرک و سندی درباره همکاری فدراسیون با این باشگاه ها در این رابطه پیدا نشده است.

 

* نکته جالب در رابطه با این قسمت مراسم این است که به محض آغاز گزارش حسابرسی، پخش زنده مراسم از سایت های فدراسیون فوتبال و سازمان قطع شد!

 

* در حالی که قبل از مراسم اعلام شده بود، گزارش حسابرسی در اختیار رسانه‌ها قرار نخواهد گرفت، به دلیل اعتراض خبرنگاران، صدای جلسه برای اهالی رسانه باز شد.

 

* به گفته حسابرس مستقل، هنوز اسناد و مدارک ساختمان‌های مورد استفاده استقلال و پرسپولیس که متعلق به فدراسیون فوتبال بوده، ارائه نشده است.

 

* سپس مهدی تاج از اعضای مجمع درخواست کرد که اگر صحبتی با وزیر ورزش دارند، انجام دهند و وزیر پاسخ آن ها را بدهد.

 

* برادران، رییس هیات فوتبال خراسان رضوی، با انتقاد از گزارش حسابرس مستقل گفت: در این حسابرسی حق پخش تلویزیونی ارائه نشده است و او باید این موضوع را رعایت کند. غیر فعال شدن شرکت افق سبز فوتبال درست نیست، بلکه این شرکت باید منحل می شد. قدردان فدراسیون هستیم که این شرکت را غیر فعال کرد؛ اما باید آن را منحل کند. ساختمان دو باشگاه هم مسئله‌ای شده است. اگر فدراسیون نمی‌تواند ساختمان استقلال و پرسپولیس را پس بگیرد، ما خودمان این کار را می کنیم. این ساختمان ها متعلق به همه فوتبال است.

 

* سعید آذری، مدیرعامل ذوب آهن نیز با تقدیر از تلاش‌های وزارت ورزش برای حضور ذوب آهن، استقلال، پرسپولیس و تراکتورسازی در لیگ قهرمانان آسیا عنوان کرد: مهم‌ترین مطالبه فوتبال، حق پخش فوتبال است. فوتبال یکی از بزرگ‌ترین صنعت‌های پول‌ساز است. وزیر محترم اشاره کردند که تراز مالی باشگاه‌های بزرگ را مشاهده کرده‌اند. قسمت اعظم درآمد باشگاه‌های بزرگ جهان از طریق حق پخش تلویزیونی است. از طرف مدیران باشگاه‌ها درخواست می‌کنم که مجلس محترم حق فوتبال را بگیرد.

کلیدواژه ها:
زمان انتشار: ۲۹ آذر, ۱۳۹۶

مطالب مرتبط


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو