زمان انتشار: ۱ دی ۱۳۹۶ -

صنعت نفت، نهمین تیم سوشا در ۱۱ سال!

سوشا مکانی صنعت نفت آبادان را برای ادامه فوتبال انتخاب کرده است.

سرای نور؛

پس دوری یک و نیم ساله او به ایران بازگشته تا درخشش هایش در لیگ برتر را تکرار کند و در سال منتهی به جام جهانی بار دیگر به پیراهن تیم ملی برسد. او که بیش از یک دهه فعالیت حرفه ای در فوتبال ایران دارد، فوتبالش را از فجر سپاسی آغاز کرد و در پاس همدان، استیل آذین، نفت، فولاد، پرسپولیس، میوندالن و استرومسگودوست هم بازی کرد و حالا صنعت نفت، نهمین تیم دوران حرفه ای اش محسوب می‌شود.

 

یکی از تیم هایی که سوشا در آن درخشید، فولاد خوزستان است. تیمی که با سنگربانی این دروازه بان در لیگ سیزدهم به قهرمانی رسید و بدون شک عملکرد بسیار خوب این دروازه بان در رقم خوردن آن نتایج درخشان تاثیر بسیار زیادی داشت. او پس از فولاد به پرسپولیس پیوست اما در دو فصلی که پیراهن این تیم تهرانی را بر تن کرد، به موفقیت فردی خاصی نرسید و سبب نارضایتی اغلب هواداران پرسپولیسی نیز شد.

 

حال او در ۳۱ سالگی به ایران بازگشته تا توانایی های خود را اثبات و روزهای خوبش در جنوب را تکرار کند و البته با قرارگیری در لیست تیم ملی برای جام جهانی روسیه، تعداد بازی های ملی را حداقل به عدد ۱۰ برساند. مکانی برای اولین بار در دوره  کارلوس کی روش به تیم ملی دعوت شد و ۵ بار هم در ترکیب قرار گرفت. البته باوجود یک دو جین دروازه بان خوب در لیگ ایران، رسیدن به لیست نهایی تیم ملی برای دروازه بانان یکی از سخت ترین کار هاست و شاید حتی بیرانوند که در یک سال اخیر دروازه بان اول تیم ملی بوده هم از حضورش در روسیه مطمئن نیست.

 

سوشا در حالی شب گذشته به نفت آبادان پیوست که پس از چند روز حضور در تمرینات این تیم، به سبب بی توجهی مدیران این باشگاه ترک تمرین کرده بود و حضورش در این تیم در هاله ای از ابهام قرار گرفته بود. اما به هر حال او قراردادی شش ماهه با صنعت نفت امضا کرد و حالا باید منتظر نمایش های این دروازه بان خوش قد و قامت در ترکیب تیم زردپوش آبادانی باشیم.

 

البته او کار آسانی در این تیم ندارد چرا که نوشی صوفیانی در نیم فصل اول نشان داد دروازه بان بسیار خوبی برای هر رقیبی است و می‌تواند هر دروازه بانی را نیمکت نشین کند‌. بدون شک رقابت این دو برای رسیدن به دروازه نفت آبادان یکی از جالب‌ترین دوئل های نیم فصل دوم لیگ هفدهم خواهد بود.

کلیدواژه ها:
زمان انتشار: ۱ دی, ۱۳۹۶

مطالب مرتبط


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو