زمان انتشار: ۲ دی ۱۳۹۶ -

ترابی: شاید به یک تیم پُرطرفدار بروم

مهاجم ملی‌پوش سایپا عنوان کرد امکان رفتنش به یک تیم پُر طرفدار در پایان فصل وجود دارد.

سرای  نور؛مهدی ترابی مثل بیشتر مسابقات این فصل که در ترکیب سایپا قرار گرفت، دیروز نمایش خوبی مقابل سپاهان ارائه کرد و همانند دیدار رفت توانست گل زیبایی به ثمر رساند که همین اتفاق مثبت و حواشی این دیدار بهانه‌ای شد تا گفت‌وگویی با این بازیکن ملی‌پوش داشته باشیم.

* چندمین گلت از روی کاشته بود؟
در لیگ برتر این اولین گلم از روی کاشته بود؛ پیش از این هم در بازی مقابل چین زمانی که در تیم امید بودم از روی کاشته گل زده‌ام؛ بازیکنان معمولا دوست دارند گل‌هایشان از روی کاشته باشد چون چنین گل‌هایی زیبایی از آب درمی‌آید؛ معمولا شوت‌ها و گل‌هایم را با بغل پا می‌زنم و اگر فاصله‌ام از دروازه دور باشد سعی می‌کنم با روی پا توپم را گل کنم؛ البته بغل پا را بیشتر دوست دارم چون ضربات و گل‌ها فنی‌تری است و توپ به سمت کنج دروازه‌ می‌رود و کنترل آن برای گلر سخت می‌شود.

* در بازی رفت هم به سپاهان گل زدی و کلا خوب به این تیم گل می‌زنی.
کلا به تیم‌های اصفهانی خوب گل می‌زنم؛ با گلی که در این بازی به سپاهانی‌ها زدم جمعا ۵ بار دروازه ذوب و سپاهان را باز کردم؛ امیدوارم بعد از این باز هم گل‌های بیشتری به این تیم‌ها و سایر رقبایمان در لیگ بزنم تا با نتایجی خوب، رتبه‌ای که در شأن سایپا است را کسب کنیم.

* گل‌های حساسی هم در این فصل زدی.
مقابل سپاهان سومین گلم را زدم؛ سال گذشته فصل را با ۴ گل به پایان رساندم که علت کم گل زدنم مصدومیت بی‌موقع بود اما امسال تلاش می‌کنم تا گل‌های بیشتری به ثمر برسانم؛ گل زدن همیشه شیرین است ولی خیلی برایم فرقی نمی‌کند گل بزنم یا پاس گل بدهم چون فقط موفقیت سایپا برایم اهمیت دارد.

* از پستی که در آن قرار داری راضی هستی؟
بله، من در پست تخصصی‌ام بازی می‌کنم و این برایم راضی‌کننده است؛ امیدوارم همانطور کادرفنی سایپا از من رضایت دارند نظر آقای کی‌روش را هم به خودم جلب کنم و بتوانم برای تیم‌ملی هم مثمرثمر واقع شوم.

* به نظر خودت نباید بیشتر گل می‌زدی؟
بله باید گل‌های بیشتری می‌زدم اما خب به نظرم نیم فصل اول کمی بی‌دقت بودم و ان‎شاءالله در نیم فصل دوم این عدم تمرکز و کم‌دقتی را جبران کنیم و نه تنها من، بلکه خط حمله سایپا بتواند گل‌های خوبی به ثمر برساند؛ تمام تلاشم را خواهم کرد علاوه بر افزایش گلزنی، پاس گل‌های خوبی بدهم تا سایپا با موفقیت بازی‌هایش را پایان دهد.

* اگر در یک تیم بهتر و پُر هوادار قرار داشتی بیشتر گل می‌زدی؟
نمی‌دانم؛ من از اول فوتبالم در سایپا بودم و تا به حال داشتن تماشاگر را تجربه نکرده‌ام، نمی‌توانم در این‌باره نظر بدهم؛ من تا پایان فصل هم با نارنجی‌پوشان قرارداد دارم و بعد از آن تصمیم خواهم گرفت که کجا بروم؛ شاید یک تیم پرطرفدار بروم و آن موقع شاید بتوانم در مورد حسم و اینکه آیا می‌توانستم بهتر باشم و گل‌های بیشتری بزنم صحبت کنم؛ حضور هوادار در ورزشگاه خیلی تاثیرگذار است که متاسفانه سایپا هوادار ندارد؛ بازیکنان سایپا باوجود کمبود تشویق هواداران تلاش می‌کنند بهترین نتیجه را کسب کنند چون می‌خواهیم با ارائه بازی زیبا آینده‌مان و پیشرفت‌ فوتبالی‌مان را تضمین کنیم و نمی‌خواهیم با این فکرها به خودمان ضربه بزنیم.

* چه نظری راجع به پنالتی بحث برانگیزی که بیژن حیدری برای سپاهان گرفت، داری؟
از زاویه‌ دید ما آن خطا پنالتی نبود و توپ به هیچ وجه به دست قلی‌زاده برخورد نکرده بود اما باید کارشناسان در این خصوص نظر بدهند؛ من امروز با تماشای بازی ال‌کلاسیکو دو صحنه مشابه خطای خودمان را دیدم که داور پنالتی اعلام نکرد اما آقای حیدری آن خطای ما را پنالتی تشخیص داد؛ باید منتظر بمانیم تا ببینیم نظر کارشناسان درباره آن خطا چیست و این نظر ماست و ما نمی‌توانیم قضاوت کنیم.

* تو امسال چندبار با داورها کل‌کل کردی دیروز هم این کارو کردی؟
من به پنالتی اعتراض کردم که خب طبیعی است جو و فشار بازی باعث می‌شود که شما بابت هر خطا و اتفاقی به داوری اعتراض کنید؛ آقای حیدری هم بعد از اعتراضم به من کارت زرد نشان دادند و هیچ صحبت دیگری بین ما رد و بدل نشد؛ در آخر بازی به سمت داور رفتم و از او بابت رفتارم عذرخواهی کردم.

* به نظرت امسال داوری‌ها علیه‌تان بوده؟
نیم فصل اول خیلی داوری‌ها به ضرر ما بود حتی اکثر کارشناسی‌های برنامه نود هم به نفع ما بود و اعلام می‌شد که خطاها نادرست بوده و اشتباهات داوری بسیاری در دیدارهای سایپا رخ داده است؛ امیدوارم دیگر در نیم‌فصل دوم شاهد اشتباهات داوری دور رفت نباشیم و تدابیری اندیشیده شود که سایپا از داوری کمتر ضربه بخورد.

کلیدواژه ها:
زمان انتشار: ۲ دی, ۱۳۹۶

مطالب مرتبط


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو