زمان انتشار: ۲ دی ۱۳۹۶ -

پورموسوی: پرسپولیس یکی از بهترین های آسیاست

سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان از هیئت فوتبال استان خود درخواست کرد که بیشتر از ۱۰ درصد از سکوهای ورزشگاه غدیر اهواز به هواداران پرسپولیس اختصاص نیابد.

سرای نور؛سید سیروس پورموسوی در نشست خبری پیش از دیدار تیمش برابر پرسپولیس در هفته شانزدهم لیگ برتر اظهار داشت: خدا را شکر می‌کنیم در نیم فصل اول با وجود اینکه قرار نبود اینجای جدول باشیم، با توکل به خدا و تلاش مجموعه فولاد و از همه مهمتر هواداران توانستیم وضعیتی را به وجود بیاوریم که باعث خرسندی و خوشحالی هواداران شود. امیدوارم در نیم فصل دوم جایگاه ما بهتر شود. بازی فردا هم شاید یکی از بهترین بازی‌های لیگ باشد. با همه احترام به حریف، بازیکنان ما با تمام وجود برای مردم خوزستان وارد زمین می‌شوند.

 

وی در مورد اینکه آیا فولاد می‌تواند روند خوبش در نیم فصل اول را تکرار کند، گفت: از روزی که تمرینات را برای نیم فصل شروع کردیم، در جلسه‌ای با بازیکنان در این زمینه صحبت کردیم. ما نیاز به کار و تلاش بیشتری داریم. یکی دو بازیکن مدنظر داشتیم تا تیم را تقویت کنیم. حسن بیت سعید را توانستیم به مجموعه برگردانیم و سعی خواهیم کرد یک هافبک وسط هم اضافه کنیم. دور از دسترس نیست که موفقیت‌های نیم فصل را ادامه دهیم، اما باید تفکر حرفه‌ای داشته باشیم و تلاش بیشتری کنیم.

 

سرمربی تیم فوتبال فولاد خاطرنشان کرد: ما ۹ دیدار خانگی داریم. هر بازی شرایط خاص خودش را دارد و نمی‌توان گفت کدام بازی سخت و کدام آسان است. تیم‌ها خودشان را تقویت می‌کنند. برخی از تیم‌ها نیز برای اینکه خودشان را نجات دهند، انتحاری بازی می‌کنند که این مسئله کار را برای ما سخت خواهد کرد.

 

پورموسوی در خصوص شناختش از تفکرات برانکو ایوانکوویچ سرمربی پرسپولیس گفت: برانکو سه سال است در پرسپولیس حضور دارد و مشخص است که پرسپولیس به چه شکل فوتبال بازی می‌کند. مطمئن هستم فردا بازی قشنگی می‌شود. پرسپولیس یکی از بهترین تیم‌های آسیاست و نه تنها تغییری در ترکیب این تیم به وجود نیامده، بلکه خودشان را تقویت هم کرده‌اند. پرسپولیس از همه لحاظ شاخصه‌های تیم خوب را دارد و به جمع چهار تیم برتر آسیا راه یافته است. به این نگاه نمی‌کنیم که پرسپولیس مقابل نفت آبادان شکست خورده و دست کم نمی‌گیریم. بازیکنان ما در این فصل توانسته‌اند مقابل تیم‌های بزرگ نمایش خوبی داشته باشند و امیدوارم فردا هم این اتفاق بیفتد.

وی در خصوص آخرین وضعیت حسن بیت سعید تصریح کرد: حسن سه چهار روز بیشتر با ما تمرین نکرده است، اما به لحاظ تفکرات، آشنایی دارد. او به زمان نیاز دارد تا با تیم هماهنگ شود. اگر نیاز به بیت سعید بود، در نیمه دوم از او استفاده خواهیم کرد. او با انگیزه برگشته است.

 

سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان در رابطه با جذب بازیکنانی چون عیسی آل کثیر و سالاروند گفت: با بازیکنانی که اشاره کردید، مذاکرات مستقیم نداشتیم و پیغام هم نداده‌ایم. حسن بیت سعید را وقتی جذب کردیم که قراردادش را فسخ کرده بود. وقتی او برگه فسخ قرارداد را در هیئت فوتبال ثبت کرد، با او تماس گرفتم. بیت سعید دوشنبه آمد و قراردادش را امضا کرد. بازیکنانی که اشاره کردید، تحت قرارداد باشگاه‌های خود هستند و اعتقاد داریم اصول اخلاقی باید رعایت شود. اگر این دو بازیکن آزاد شوند، مذاکره خواهیم کرد، البته ما مهاجم گرفته‌ایم و بیشتر دنبال هافبک هستیم. بازیکنان در خط حمله زیاد شده‌اند و دیگر به مهاجم نیاز نداریم.

 

پورموسوی در واکنش به این سؤال که اگر نیاز به مهاجم ندارید، چرا یک بازیکن رومانیایی در تمرینات فولاد شرکت می‌کند، گفت: با توجه به اینکه هیئت مدیره جدید آمده، صحبت کرده‌ایم که بازیکنی که به لحاظ فنی و مالی بتواند کمک کند را با موافقت هیئت مدیره جذب کنیم. قیمت این بازیکن رومانیایی یک سوم بازیکنان ایرانی هم نیست. قرار شده که در تمرینات شرکت کند و اگر شرایط مهیا باشد، جذب شود. دستور هیئت مدیره این است که به لحاظ قیمتی پایین‌تر از بازیکنان ایرانی باشد. قرار شده در بازی دوستانه او را محک بزنیم. مطمئنا بازیکن قابلی بوده که معرفی کرده‌اند، اما باید به نسبت بازیکنان خودمان مقایسه کنیم.

 

وی در رابطه با حق میزبانی تیمش برای بازی فردا عنوان کرد: حق مسلم ما بود که از بهترین ساعت میزبانی استفاده کنیم. نامه‌ای در این رابطه ارسال کردیم که موافقت نشد. شورای تأمین با این موضوع موافقت نکرد، چرا که بیرون از ورزشگاه نوری نیست که تماشاگران به راحتی برگردند. در رابطه با ۱۰ درصد ورزشگاه برای میهمان، امیدوارم دوستان‌مان در هیئت فوتبال از میزبانی‌مان حمایت کنند. اینکه تحت هر شرایطی بازی را انجام دهیم، خوب نیست. ما میزبان هستیم.

سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان خاطرنشان کرد: ضمن احترام به استقلال و پرسپولیس، هر زمان با فولاد یا استقلال خوزستان به آزادی رفته‌ایم، بدترین جا را به هواداران‌مان داده‌اند. شما ال‌کلاسیکو را دیدید که تماشاگران میهمان کجا حضور داشتند. در اهواز برای اینکه دوستان میهمان‌نوازی کنند، بهترین جا را به تماشاگران میهمان اختصاص می‌دهند. باشگاه نامه زده که ۱۰ درصد بیشتر به هواداران میهمان اختصاص داده نشود.

پورموسوی با اشاره به هواداران تیمش گفت: از هواداران‌مان انتظار داریم که حتما برای حمایت از تیم‌شان به ورزشگاه بیایند. پس از شروع فصل و شکست مقابل پرسپولیس، هواداران حمایت کردند. همین‌طور بعد از کنار رفتن از جام حذفی هم حمایت‌ها صورت گرفت و اگر اینجا هستیم بخشی از آن به خاطر حمایت هواداران است. امیدوارم فردا هم به حمایت تیم‌شان بپردازند و کاری به حریف نداشته باشند. باید نشان دهیم خوزستان مهد فوتبال است.

کلیدواژه ها:
زمان انتشار: ۲ دی, ۱۳۹۶

مطالب مرتبط


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو