زمان انتشار: ۴ دی ۱۳۹۶ -

ایران به دنبال درآمد ۱٫۵ میلیون یورویی از آدیداس!

فدراسیون فوتبال اطلاعیه ای را در خصوص قرارداد با آدیداس صادر کرد.

سرای نور؛و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، متن اطلاعیه به شرح زیر است:

فدراسیون فوتبال ایران در ابتدای امر اقدام به عقدتفاهم نامه ۴ ساله اسپانسری با آدیداس نمود که متاسفانه دستورالعمل نحوه صدور گواهی فعالیت نمایندگان و شعب عرضه کنندگان پوشاک خارجی در ایران به شماره ۱۲۹۲۷۶/۶۰ مورخ ۱۷/۶/۱۳۹۵ وزارت صنعت ، معدن و تجارت مانع از اجرایی شدن این قرارداد اسپانسری شده است لذا تنها راه چاره جهت استفاده از لباس های با کیفیت و با تکنولوژی کلیماکول آدیداس در جام جهانی همانطور که به هواداران شریف تیم ملی ایران از مدتها قبل وعده داده شده بود انعقاد قرارداد تجاری خرید البسه با تخفیف ۷۵ درصد بوده است که بسیاری از کشورهای دنیا مانند الجزایر ، مصر ، بوسنی ، ولز و …. نیز چنین قرارداد تجاری مشابه ای را با آدیداس دارند .

این قرارداد تجاری یکساله است و از نکات حائز اهمیت این قرارداد یکساله می توان به دریافت ۱۵ درصد بعنوان «رویالتی»(درصد حق فروش پیراهن تیم ملی در سراسر جهان ) اشاره نمود که در تفاهم نامه اسپانسری ۴ ساله نبوده است، از این ناحیه هر لباسی که آدیداس به فروش می رساند ۱۵% بابت آن به فدراسیون فوتبال ایران پرداخت می نماید که انتظار فدراسیون از این بند قرارداد ۵/۱ میلیون یورو درآمــد پیش بینی میگردد .

فدراسیون فوتبال با توجه به محدودیت ها و انتظارات تماشاگران فهیم ایرانی ، بهترین انتخاب را نموده است تا با یکی از بهترین برنده های البسه ورزشی در جام جهانی حاضر شود . فدراسیون فوتبال این انتخاب را نه تنها بی شرمانه نمی داند بلکه آنرا تلاش در راستای حرکتی میهن پرستانه تلقی می نماید .

 

اطلاعیه عصر دوشنبه فدراسیون فوتبال پاسخ به انتقاداتی بود که طی روزهای گذشته نسبت به قرارداد فدراسیون فوتبال با آدیداس مطرح شده بود. فدراسیون فوتبال در شرایطی نسبت به این انتقادات واکنش نشان داد و خبر از تخفیف ۷۵ درصدی برای دریافت پیراهن های تیم ملی منتشر کرد که در این اطلاعیه هیچ سند و مدرکی منتشر نشده است.

در شرایطی که انتظار می رفت تا فدراسیون فوتبال به شکل شفاف تری نسبت به این پرونده ورود کند اما این اتفاق رخ نداد و در اطلاعیه فدراسیون فوتبال نیز بی انتشار هیچ سند و مدرکی تنها با تکذیب برخی ادعاهای قبلی، چند ادعای جدید مطرح شد.

یکی دیگر از ابهامات اطلاعیه فدراسیون به درآمد ۱٫۵ میلیون یورویی این فدراسیون از فروش پیراهن های تیم ملی باز می گردد. در شرایطی در این اطلاعیه این میزان درآمد پیش بینی شده که اصولا پیش بینی چنین درآمدهایی با استفاده از آمار و میزان فروش قبلی پیراهن های تیم ها انجام می شود اما فدراسیون فوتبال پیش از این تجربه چنین اتفاقی را نداشته است.

کلیدواژه ها:
زمان انتشار: ۴ دی, ۱۳۹۶

مطالب مرتبط


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو