زمان انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۶ -

وزارت خزانه داری آمریکا ۵ نهاد ایرانی را تحریم کرد

دفتر کنترل دارائیهای خارجی آمریکا» وابسته به وزارت خزانه داری این کشور نام ۵ نهاد ایرانی را به فهرست تحریم های خود افزود.

به گزارش سرای نور؛ «دفتر کنترل دارائیهای خارجی آمریکا» از ارگانهای وابسته و تحت نظارت وزارت خزانه داری این کشور روز پنج شنبه نام ۵ نهاد ایرانی را به فهرست تحریمهای خود افزود.

بنا بر ادعای وزارت خزانه داری آمریکا، این ۵ نهاد ایرانی تحت مالکیت یا کنترل یک شرکت صنعتی است که مسئولیت توسعه و تولید موشکهای بالستیک با سوخت جامد در ایران را برعهده دارد. این وزارتخانه ادعا کرد که نهادهای ایرانی مورد تحریم از شرکتهای تابعه «گروه صنعتی شهید باکری» هستند.

این پنج نهاد ایرانی عبارتند از: مرکز پژوهشهای شهید اسلامی، صنایع شهید خرازی، صنایع شهید مقدم، صنایع شهید صنیع خانی، و صنایع شهید شوشتری.

«استیو منوچین» وزیر خزانه داری آمریکا با صدور بیانیه ای ادعا کرد: «این تحریمها آن نهادهای کلیدی را هدف قرار می دهند که در برنامه موشکی ایران نقش و دخالت دارند؛ برنامه ای که حکومت ایران آن را بر رفاه شهروندان خود مرجح می داند!»

لازم به ذکر است که طبق این تحریمها، هرگونه دارایی و مایملک متعلق به این ۵ نهاد ایرانی واقع در خاک آمریکا بلوکه شده و اتباع آمریکا از معامله با این نهادها منع می شوند.

منبع:مهر

زمان انتشار: ۱۵ دی, ۱۳۹۶

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو