زمان انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۶ -

پنج شنبه موعود؛ بازگشت سامورایی به آزادی

تیموریان در بازی با فولاد عملکرد بسیار خوبی داشت.

سرای نور؛هافبک دفاعی سابق تیم های بولتون، استقلال، تراکتورسازی و… پس از سالها درخشش در تیم های بزرگ فوتبال به گسترش فولاد پیوست تا در تیم کم طرفدار شهر تبریز، فوتبالش را ادامه دهد. تیموریانِ ۳۴ ساله البته در ابتدای فصل با مصائب زیادی برای انتخاب تیم دست و پنجه نرم کرد و برخی تصور می کردند، او از دوران اوج فاصله گرفته است.

 

اما سامورایی فوتبال ایران بار دیگر پیراهن آبی را بر تن کرد و پای به چمن سبز تبریز گذاشت تا  درخششی دوباره در این شهر داشته باشد و به اوج بازگردد. او که دیگر به تیم ملی هم دعوت نمی شود، برای نمایش توانایی هایش یک راه بیشتر نداشت و آن هم ثبت بهترین عملکرد در تیم جدیدش بود.

 

تیموریان پس از چند بازی پرنوسان، در دیدار قبلی با ارائه نمایشی بسیار خوب، تحسین اهالی فوتبال و البته مربیان تیم حریف و خودی را متوجه خود دید. فلاحت زاده مربی گسترش فولاد آندو را بهترین بازیکن زمین نامید و پورموسوی هم عملکرد او را عالی خواند تا غول سابق خط میانی تیم ملی، در روزی که به عنوان بازیکن تعویضی به کار گرفته شد، عملکرد خوبی را رقم بزند.

 

حالا آندوی اوج گرفته، به پرسپولیس و البته برانکو ایوانکوویچ رسیده است. او سال ها با پیراهن استقلال و در بزرگترین شهرآورد آسیا برابر پرسپولیس به میدان رفته و نمایش های قابل توجهی را هم ثبت کرده بود اما داستان او و پروفسور چیز دیگری است. آندو حدود ۱۳ سال پیش، به دعوت برانکو برای اولین بار پیراهن تیم ملی را بر تن کرد و در بزرگترین آوردگاه فوتبال جهان در آلمان نیز جزو خوب های ایران بود. تیموریان دو فصل در ابومسلم بود اما دعوت برانکو و درخشش در تیم ملی، حکم بلیت مستقیم از مشهد به هوریچ انگلستان و تیم بولتون را داشت.

 

به هر روی آندو بار دیگر به آزادی رسیده! همان جایی که سال ها در آن دوید و به عنوان کاپیتان و مرد اول روی چمنش گام گذاشت. یک درخشش در مقابل پرسپولیس و در آزادی می تواند جهشی بزرگ برای تیموریانِ پا به سن گذاشته باشد. کسی که ۲ جام جهانی در دو قاره مختلف را تجربه کرده و حالا نیم نگاهی به لیست کارلوس کی روش برای جام جهانی روسیه هم دارد اما خودش هم خوب می داند، کار اصلا آسان نیست.

کلیدواژه ها:
زمان انتشار: ۲۵ دی, ۱۳۹۶

مطالب مرتبط


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو