زمان انتشار: ۲۶ دی ۱۳۹۶ -

خریدهای اول فصل استقلال، ناکام‌های امروز

از بین خریدهایی که سرمربی استقلال در اول فصل داشت فقط یک بازیکن عملکرد موفقی داشته است.

سرای نور؛علیرضا منصوریان اول تحت تاثیر شکست ۶ بر یک برابر العین تلاش کرد تیمی را آماده مسابقات کند تا بتوانند در لیگ قهرمانان آسیا استقلال را به موفقیت برسانند.

منصوریان با خرید بی وقفه ستاره های فوتبال ایران یکی از پرستاره ترین تیم های تاریخ استقلال را بست؛ اما در عمل هیچ کدام از این بازیکنان نتوانستند تاثیری در پیشرفت بازی این تیم داشته باشند و البته با حضور آنها شرایط از فصل قبل هم بدتر شد.

سجاد شهباززاده، حسن بیت سعید، مجتبی جباری، پژمان منتظری، مهدی قائدی و داریوش شجاعیان خریدهای تابستانی تیم منصوریان بودند که به جز یکی بقیه روزهای خوبی را در این تیم تجربه نکردند.

با فرار رسیدن نقل و انتقالات زمستانی شهباززاده، بیت سعید و مجتبی جباری بازیکنانی بودند که از استقلال جدا شدند و مهدی قائدی و منتظری هم ابدا جایی در ترکیب ثابت آبی ها ندارند تا حالا یک سوال مهم در ذهن به وجود بیاید؛ آیا خریدهای منصوریان در ابتدای فصل بر حسب نیازهای این تیم بوده است یا صرفا خریدهای احساسی برای سر و صدا کردن در آشفته بازار فصل نقل و انتقالات؟

از بین بازیکنان تازه وارد استقلال تنها داریوش شجاعیان است که در ترکیب استقلال می درخشد و سایر ستاره های این تیم، همان جوان های فصل گذشته هستند که موفق شدند استقلال را در نیم فصل دوم از قعر جدول به نایب قهرمانی لیگ برسانند.

درخشان ترین بازیکنان استقلال در این فصل به جز شجاعیان و جپاروف بازیکنانی مثل مجید حسینی، سیدحسین حسینی، فرشید اسماعیلی و امید ابراهیمی هستند که فصل قبل هم در این تیم حضور داشتند و موفق شدند شرایط استقلال را تغییر بدهند.

شاید اگر استقلال به جای شکست ۶ بر یک، شکست سبک تری برابر العین متحمل می شد، منصوریان اینقدر تغییر در تیمش نمی داد و جوان های هماهنگ این تیم می توانستند از همان ابتدای فصل کار خود را برای رتبه های بالای جدول شروع کنند.

کلیدواژه ها:
زمان انتشار: ۲۶ دی, ۱۳۹۶

مطالب مرتبط


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو