زمان انتشار: ۲۷ دی ۱۳۹۶ -

گسترش، تیم نیم فصل اول نیست!

پرسپولیسی ها در نیم فصل اول به راحتی گسترش را شکست دادند اما حالا آن ها نسبت به هفته پنجم دچار تحول شده اند.

سرای نور؛در هفته پنجم لیگ هفدهم گسترش علی رغم مقاومت ۷۰ دقیقه ای در مقابل پرسپولیس، با ۳ گل مغلوب این تیم شد تا شکست تلخی را تجربه کند. در آن دیدار برانکو یک نیمه مسلمان و یک ساعت طارمی را نیمکت نشین کرد اما جانشینان آن ها موفق به باز کردن گره بازی نشدند. گل اول را علیپور با پاس طارمی به ثمر رساند، سپس احمدزاده روی اشتباه مدافعان گسترش گلزنی کرد و در آخر، محسن مسلمان طارمی را در موقعیت گلزنی قرار داد تا او تیر خلاص را به فرناندو ده خسوس بزند.

 

اما یکی از دلایل تحول در نتایج گسترش را می توان به تغییرات فیروز کریمی در ترکیب این تیم مربوط دانست. اگر لیست بازیکنان تیم آبی پوش شهر تبریز در بازی با پرسپولیس را با دیدار هفته گذشته این تیم مقایسه کنیم، در خواهیم یافت که تنها فرناندو ده خسوس، احمدرضا زنده روح، آندرانیک تیموریان، یوسف سیدی و رضا خالقی بازمانده های دیدار با تیم صدر جدول هستند؛ البته به این نام ها می توان بازیکنانی نظیر سامان نریمان جهان و سیدمحسن حسینی را هم اضافه کرد.

 

آن ها در نیم فصل اول وقتی به پرسپولیس رسیدند از ۴ بازی ۳ امتیاز داشتند و با ثبت تفاضل -۵ یکی از ضعیفترین تیم های لیگ بودند؛ اما حالا با کسب ۲۷ امتیاز از ۱۹ بازی در جایگاه هشتم جدول قرار دارند و حتی امیدوار به کسب سهمیه آسیایی هم هستند.

 

علاوه بر ۷ بازیکن سرشناس و مطرح تیم گسترش فولاد که در بالا آورده شد، آن ها اسماعیل فرهادی، میلاد زنیدپور و پیمان بابایی را هم در اختیار دارند که بازیکنان سرشناس و مهره هایی کارآمد برای فیروز کریمی محسوب می شوند.

 

آقای گل تیم گسترش فولاد رضا خالقی فر و پیمان بابایی با ۵ گل هستند. سامان نریمان جهان هافبک سابق تیم پرسپولیس نیز با ۳ گل در رتبه بعدی قرار دارد. بابایی مهاجم ۲۳ ساله و تبریزی این تیم، هفته گذشته نیز به زیبایی تک گل گسترش را وارد دروازه فولاد کرد و در تیم منتخب ورزش سه هم قرار گرفت و در بازی روز پنج شنبه امید اول فیروز کریمی برای گلزنی به شمار می رود.

کلیدواژه ها:
زمان انتشار: ۲۷ دی, ۱۳۹۶

مطالب مرتبط


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو