زمان انتشار: ۲۸ دی ۱۳۹۶ -

سلام تراکتورسازی به سالام!

باشگاه تراکتورسازی بعد از چندین روز مذاکرات، جانشین یحیی گل‌محمدی در این تیم را معرفی کرد و سرمربی سرشناس ترکیه‌ای را به تبریز آورد.

سرای نور؛

بعد از آنکه مسؤولان تراکتورسازی و بنابر خواسته هواداران این تیم تصمیم به تغییر در راس کادر فنی این تیم گرفتند، نمایندگان این باشگاه برای انتخاب سرمربی جدیدشان از روز سه‌شنبه هفته گذشته راهی ترکیه شدند تا با گزینه‌های مختلفی که مد نظر دارند، وارد مذاکره شوند.

 

طی یک هفته اخیر از مصطفی دنیزلی و ارسون یانال به‌عنوان گزینه‌های نهایی سرمربیگری تراکتورسازی نامبرده می‌شد و حتی شایعاتی به طور جدی مطرح بود که توجه به سابقه کار دنیزلی در ایران و همچنین رابطه خوب او با مصطفی آجورلو، این مربی مجددا به لیگ برتر بازمی‌گردد و از سوی دیگر رسانه‌های ترکیه‌ای نیز خبر از نهایی شدن این توافق داده بودند.

 

اما در نهایت باشگاه تراکتورسازی اعلام کرد بامداد امروز پنج‌شنبه با ارتورو سالام برای سرمربیگری تیمش به توافق نهایی رسیده و او امشب وارد ایران خواهد شد تا مذاکرات پایانی را پیش ببرد و قراردادش را امضاء کند.

 

ارتورو سالام ترکیه‌ای که ۴۸ سال دارد، کار سرمربیگری را در ۳۴ سالگی و با تیم سامسون اسپور آغاز کرده و بعد از آن هدایت تیم‌هایی همچون قیصریه اسپور، بشیکتاش، بورسیا اسپور، اسکیسهیر اسپور و مالاتیا اسپور را برعهده داشته که در این مدت موفق شده کار بزرگی انجام دهد و بورسیا اسپور که خارج از تیم‌های قدرتمند سنتی ترکیه است را به قهرمانی سوپر لیگ این کشور برساند و جواز حضور در لیگ قهرمانان اروپا را بگیرد.

 

 

سالام نخستین گزینه‌ای بوده که مدیران باشگاه تراکتورسازی در ترکیه با او وارد مذاکره شدند؛ اما این مربی ابتدا برای حضور در این تیم موافقت نکرده؛ ولی در نهایت نمایندگان باشگاه تبریزی توانسته‌اند رضایت او را جلب کنند تا به ایران بیاید.

 

این مربی جوان، در دوره خود بازیکن مطرح و گران‌قیمتی بوده و در کارنامه‌اش سابقه بازی در بشیکتاش و سامسون‌اسپور هم دیده می‌شود و همچنین در قیصریه اسپور نیز مربی حامد کاویانپور هم بوده است.

 

یکی از مزیت‌هایی که مدیران تراکتور را ترغیب به همکاری با ارتورو سالام کرده سن پایین او بوده، چراکه سن این مربی ۲۰ سال کمتر از مصطفی دنیزلی است و علاوه بر کارنامه مثبت، قیمت مناسبت‌تری داشته که موجب شده مسؤولان باشگاه تبریزی بیشتر از سایر گزینه‌ها با او مذاکره کنند.

 

توافق‌نامه اولیه تراکتورسازی با ارتورو سالام امضاء شده و او امشب به تبریز سفر می‌کند تا شرایط این باشگاه را نیز ببیند و همچنین پس از تایید نهایی هیأت مدیره این باشگاه، قراردادش را به صورت رسمی امضاء کند.

کلیدواژه ها:
زمان انتشار: ۲۸ دی, ۱۳۹۶

مطالب مرتبط


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو