زمان انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۶ -

آغاز بارش برف و باران در غرب و جنوب غرب کشور/ کاهش ۱۰ درجه‌ای دما

مدیرکل پیش‌بینی هواشناسی از ورود سامانه بارشی به کشور خبر داد و گفت: از اواخر وقت امروز تا یکشنبه بخش‌های عمده‌ای از نیمه غربی، شمال و شرق کشور با بارش باران، برف همراه است.

به گزارش سرای نور؛ احد وظیفه  با اشاره به آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی از ورود یک سامانه بارشی به کشور، از امروز خبر داد و افزود: وزش باد شدید در جنوب غرب و غرب کشور و در برخی نقاط همراه با گردوخاک از امروز آغاز شده است.از اواخر وقت امروز تا روز یکشنبه بخشهای عمده‌ای از نیمه غربی، مرکز، شمال و نیمه شرقی کشور با بارش باران، برف و کاهش ۵ تا ۱۰ درجه‌ای دما مواجه می‌شوند.

وی تاکید کرد: با ادامه فعالیت این سامانه بارش برف در مناطق شمال غرب و ارتفاعات زاگرس و بارش برف و باران در غرب و بارش باران در جنوب غرب پیش بینی می شود. شایان ذکر است امروز در سواحل دریای خزر بویژه استان گیلان واردبیل دمای هوا افزایش یافته که در برخی مناطق گیلان واردبیل با وزش باد شدید جنوبی همراه خواهد بود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع هواشناسی ادامه داد: با حرکت این سامانه به سمت شرق در روز شنبه از فعالیت آن در شمال غرب و جنوب غرب کاسته می شود و عمده فعالیت آن به صورت بارش باران در استانهای حاشیه دریای خزر، مرکز و مناطقی از جنوب و بارش برف در ارتفاعات البرز و بارش باران و برف در استان های واقع در جنوب البرز است. از فعالیت این سامانه در روز یکشنبه بطور نسبی کاسته می شود بطوریکه در این روز بارش پراکنده و وزش باد در نیمه شرقی کشور روی می دهد.

وظیفه گفت: این سامانه در روز دوشنبه از مرزهای شرقی کشور خارج می شود. شایان ذکر است که از بعدازظهر روز جمعه در نیمه غربی خلیج فارس و در روز یکشنبه سراسر خلیج فارس، به سبب وزش باد شدید مواج پیش بینی می شود. این شرایط در روز دوشنبه در نیمه شرقی خلیج فارس رخ می دهد. دریای خزر نیز از بعدازظهر شنبه تا بعدازظهر یکشنبه مواج است.

وی، همدان با هشت درجه زیر صفر را سردترین و بندرعباس با ۲۴ درجه بالای صفر را گرمترین نقاط کشور دانست و گفت: دمای هوای تهران امروز در گرمترین لحظات به ۱۳ درجه بالای صفر رسید که در ساعتهای آتی، کاهش دما و بارش برف و باران در تهران آغاز می‌شود.

این کارشناس سازمان هواشناسی کشور با بیان اینکه در روز دوشنبه سامانه بارشی از کشور خارج می‌شود، اظهار کرد: با خروج این سامانه بارشی، احتمال وارونگی دما و افزایش آلاینده‌ها برای کلانشهرها دور از انتظار نیست.

زمان انتشار: ۲۹ دی, ۱۳۹۶

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو