زمان انتشار: ۴ بهمن ۱۳۹۶ -

جدول لیگ با محرومیت طارمی: تراکتورِ قهرمان!

صحبت‌های آقای گل سابق پرسپولیس موجب شده شایعه گرفتن قهرمانی و تغییر نتایج فصل گذشته این تیم به وجود بیاید.

سرای نور؛مهدی طارمی در آخرین اظهارات خود گفت بعد از پشیمانی از پیوستن به ریزه اسپور و در حالی که قراردادش را با این تیم ترکیه‌ای فسخ نکرده بود، با هماهنگی مسؤولان وقت باشگاه پرسپولیس به دروغ مدعی شدند زمان تمدید قرارداد این مهاجم و پرسپولیس سی‌اُم خردادماه ۹۵(قبل از سفر این مهاجم به ترکیه و پیوستن به ریزه اسپور) بوده است.

 

 

آقای گل دو فصل اخیر ایران عنوان نموده در ترکیه و با ایمیلی که از باشگاه پرسپولیس به دست او رسیده، قرارداد جدیدش را به طور رسمی امضاء کرده که در این صورت می‌توان گفت او و مسؤولان سرخ پوشان با اعلام کردن تاریخ نادرست عقد قرارداد داخلی(سی‌اُم خردادماه ۹۵) به صورت غیرقانونی این قرارداد را در سازمان لیگ ثبت و کارت بازی را گرفته‌اند.

 

این اتفاقات که دو شب قبل از سوی مهدی طارمی به تایید رسیده، موجب اعتراض باشگاه استقلال شده و آنها از کمیته انضباطی درخواست رسیدگی جدی به این پرونده را داشته‌اند؛ در کنار این موضوع، شایعه‌ای هم مبنی بر ۳ بر صفر کردن تمام بازی‌هایی که مهدی طارمی از ابتدای فصل ۹۶-۹۵ برای این تیم انجام داده و به طبع گرفتن قهرمانی و سقوط این تیم به یک دسته  پایین‌تر به وجود آمده و اذهان عمومی را(به نادرست) به این سمت کشانده است.

 

 

طبق قوانین، باشگاه‌های معترض به حضور بازیکن غیرقانونی در تیم حریف، تنها دو ساعت پس از برگزاری مسابقه حق اعتراض دارند تا پس از بررسی کمیته انضباطی در این مورد تصمیم‌گیری شود؛ ولی حالا که چندین ماه از این مسائل گذشته نمی‌توان متصور بود قهرمانی پرسپولیس گرفته شود و این تیم به لیگ یک سقوط کند.

 

در اینگونه پرونده‌ها که تخلف باشگاه و بازیکن ماه‌ها بعد مشخص می‌شود، به همین شکل اقدام خواهد شد که ممنوعیت جذب بازیکن از پنجره نقل و انتقالاتی برای باشگاه و محرومیت از حضور در میادین برای بازیکن را از سوی کمیته انضباطی فدراسیون یا فیفا در نظر می‌گیرند که همین اتفاق هم با شکایت باشگاه ریزه اسپور در پرونده پرسپولیس و طارمی رخ داد.

 

اکنون با فرض(محال) بر اینکه اگر مسابقاتی که مهدی طارمی در فصل گذشته برای پرسپولیس به میدان رفته ۳ بر صفر به سود حریفان شود، چه اتفاقی خواهد افتاد؟

 

طارمی در لیگ شانزدهم تنها در هفته نوزدهم مقابل صبای قم محروم بوده و در ۲۹ بازی دیگر برای پرسپولیس به میدان رفته است؛ در سه مسابقه اول برابر سایپا، فولاد و گسترش فولاد و دیدار پایانی لیگ مقابل سیاه جامگان او به‌عنوان بازیکن تعویضی به زمین رفته ولی در ۲۵ هفته دیگر از ابتدا در ترکیب حضور داشته و ۱۸ گل هم به ثمر رسانده است.

 

 

پرسپولیس در فصل گذشته با ۶۶ امتیاز قهرمان شد و بعد از آن تیم‌های استقلال تهران با ۵۷ امتیاز، تراکتورسازی با ۵۶ امتیاز و ذوب‌آهن با ۴۶ امتیاز در جایگاه‌های دوم تا چهارم قرار گرفتند که فرض بر ۳ بر صفر بازنده شدن سرخ پوشان در لیگ شانزدهم، توفیقی برای ذوبی‌ها نخواهد داشت و حتی موجب سقوط آنها به رده پنجم جدول می‌شود و تیم‌های سپاهان و پیکان به ترتیب با اضافه شدن ۶ و ۵ امتیاز به رده‌های سوم و چهارم جدول می‌رسند.

 

اما سرنوشت تیم قهرمان چطور خواهد شد؟ دیدار رفت پرسپولیس برابر تراکتورسازی و استقلال در هفته‌های پنجم و ششم فصل ۹۶-۹۵ با تساوی بدون گل خاتمه یافت ولی در دور برگشت، پرسپولیس موفق شد با نتیجه ۳ بر صفر تیم تبریزی را شکست دهد که در این مسابقه طارمی هم یکی از گل‌ها را به ثمر رساند، اما از یک بازی بعد، در هفته بیست و یکم و در حضور کامل این مهاجم در ترکیب سرخ پوشان، آنها دربی را با نتیجه ۳ بر ۲ به آبی‌ها واگذار کردند.

 

حالا این نتایج چه تغییری در جدول لیگ ایجاد می‌کند و کدام تیم را به قهرمانی می‌رساند؟؛ به دلیل اینکه استقلال در دو بازی رفت و برگشت ۴ امتیاز از پرسپولیس گرفته، تنها دو امتیاز دیگر با در نظر گرفتن محرومیت طارمی به آنها اضافه خواهد شد؛ ولی تراکتورسازی به دلیل اینکه یک باخت و یک تساوی داشته ۵ امتیاز می‌گیرد.

 

با فرض بر محرومیت طارمی و بازنده کردن پرسپولیس در تمام مسابقات، امتیازات تراکتورسازی به ۶۱ می‌رسد و استقلال ۵۹ امتیازی خواهد شد که این اتفاق تغییری در جایگاه جدولی آبی‌ها به وجود نمی‌آورد ولی تیم تبریزی را به قهرمانی در لیگ می‌رساند!

 

 

در پایین جدول هم با در نظر گرفتن ۳ بر صفر کردن مسابقات، تیم صبا که در رده پانزدهم قرار گرفته بود، در لیگ ماندنی می‌شود و به جای آن پرسپولیس به لیگ یک می‌رود!(اتفاقات محالی که با گذشت هشت ماه از لیگ شانزدهم نمی‌توان در آن تغییری ایجاد کرد.)

رتبه‌بندی تیم‌ها در فصل ۹۶-۹۵ لیگ برتر و در صورت ۳ بر صفر کردن مسابقات به سود حریفان پرسپولیس به علت حضور مهدی طارمی در این بازی‌ها(به غیر از دیدار برگشت با صبا که این بازیکن محروم بوده) به شکل زیر خواهد بود:

 

۱-  تراکتورسازی: ۶۱ امتیاز
۲-  استقلال: ۵۹ امتیاز
۳-  سپاهان: ۵۱ امتیاز
۴-  پیکان: ۴۹ امتیاز
۵-  ذوب‌آهن: ۴۸ امتیاز
۶-  استقلال خوزستان: ۴۶ امتیاز
۷-  گسترش فولاد: ۴۴ امتیاز
۸-  نفت تهران: ۴۲ امتیاز
۹-  فولاد خوزستان: ۴۰ امتیاز(۷+)
۱۰-  پدیده: ۴۰ امتیاز(۳+)
۱۱-  سایپا: ۳۸ امتیاز
۱۲-  صنعت نفت آبادان: ۳۶ امتیاز
۱۳-  سیاه جامگان: ۳۳ امتیاز
۱۴-  صبای قم: ۳۱ امتیاز
۱۵-  ماشین‌سازی: ۲۲ امتیاز
۱۶-  پرسپولیس: ۳ امتیاز

* مسابقاتی هم که مهدی طارمی در فصل ۹۶-۹۵ به میدان رفته به صورت زیر است:

۱-  سایپا (یک بر صفر به سود پرسپولیس): از دقیقه ۷۷

۲-  فولاد(تساوی یک بر یک): از دقیقه ۶۷ و یک کارت زرد

۳-  گسترش(یک صفر به سود پرسپولیس): از دقیقه ۶۶

۴-  صبا(یک صفر به سود پرسپولیس): تا دقیقه ۶۴ و یک گل

۵-  تراکتورسازی(بدون گل): تا دقیقه ۸۰

۶-  استقلال تهران(بدون گل): حضور کامل

۷-  سپاهان(۳ بر یک به سود پرسپولیس): حضور کامل و دو گل

۸-  نفت تهران(۳ بر صفر به سود پرسپولیس): تا دقیقه ۷۱ و یک گل

۹-  استقلال خوزستان(تساوی یک بر یک): حضور کامل

۱۰-  صنعت نفت آبادان(یک بر صفر پرسپولیس): حضور کامل و یک گل

۱۱-  پیکان(بدون گل): حضور کامل

۱۲-  ماشین‌سازی(یک بر صفر به سود پرسپولیس): تا دقیقه ۸۸ و یک کارت زرد

۱۳-  پدیده(۲ بر یک به سود پرسپولیس): حضور کامل و یک گل

۱۴-  ذوب‌آهن(یک بر صفر به سود ذوب‌آهن): حضورکامل

۱۵-  سیاه‌جامگان(۳ بر صفر به سود پرسپولیس): حضور کامل و یک گل

۱۶-  سایپا(یک بر صفر به سود پرسپولیس): حضور کامل و یک گل

۱۷-  فولاد(۳ بر صفر به سود پرسپولیس): تا دقیقه ۸۷

۱۸-  گسترش فولاد(یک بر صفر به سود پرسپولیس): تا دقیقه ۹۱ ، یک گل و یک کارت زرد

۱۹-  صبا(۲ بر صفر به سود پرسپولیس): محروم **

۲۰-  تراکتورسازی(۳ بر صفر به سود پرسپولیس): حضور کامل و یک گل

۲۱-  استقلال تهران(۳ بر ۲ به سود استقلال): حضور کامل

۲۲-  سپاهان(۲ بر یک به سود پرسپولیس): حضور کامل و یک گل

۲۳-  نفت تهران(۲ بر صفر به سود پرسپولیس): تا دقیقه ۹۳ و یک گل

۲۴-  استقلال خوزستان(یک بر صفر به سود پرسپولیس): حضور کامل و یک گل

۲۵-  صنعت نفت آبادان(یک بر صفر به سود صنعت نفت): حضور کامل

۲۶-  پیکان(۲ بر صفر به سود پرسپولیس): تا دقیقه ۹۶ ، یک گل و یک کارت زرد

۲۷-  ماشین سازی(۲ بر صفر به سود پرسپولیس): حضور کامل و یک گل

۲۸-  پدیده(۴ بر صفر به سود پرسپولیس): حضور کامل و یک گل

۲۹-  ذوب‌آهن(تساوی ۳ بر ۳): حضور کامل، یک گل و یک کارت زرد

۳۰-  سیاه‌جامگان(یک بر صفر سیاه‌جامگان): از دقیقه ۴۶

کلیدواژه ها:
زمان انتشار: ۴ بهمن, ۱۳۹۶

مطالب مرتبط


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو